heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Czwartek 22 lutego 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Czwartek, 24 stycznia 2013, 11:28

Gear4 prezentuje nowoczesny budzik z funkcją pomiaru snu

Urządzenie do pomiaru snu z funkcją budzika. Renew Sleep Clock umożliwia nie tylko dokładny pomiar czynników dotyczących snu – długości poszczególnych faz, czasu zasypiania czy ilości nocnych przebudzeń – ale pozwala również na takie ustawienie budzika, by wydawał on sygnał w chwili najlżejszego snu, gwarantując tym samym łagodne wybudzenie.

Renew Sleep Clock zaprojektowany został do współpracy z urządzeniami wyposażonymi
w system iOS – wbudowane złącze pozwala na umieszczenie w nim zarówno iPhone, jak i iPoda oraz iPada. By rozpocząć korzystanie z tego unowocześnionego budzika, wystarczy pobrać darmową aplikację Renew Sleep Clock dostępną na platformie App Store. To ona pozwala na interpretowanie sygnałów docierających do czujników urządzenia. Ponadto aplikacja zawiera garść przydatnych informacji – nie tylko na temat optymalnego wykorzystania Renew Sleep Clock, ale również na temat higieny snu i tego, jak należy przygotować się do pełnowartościowego odpoczynku.

Monitorowanie snu możliwe jest dzięki specjalnym czujnikom umieszczonym tuż za przednim panelem Renew Sleep Clock. Czujniki wykorzystują bardzo niski zakres fal radiowych – około 1000 razy niższy od typowego sygnału Bluetooth i około miliona razy niższy od zagrażającego zdrowiu limitu. Metoda pomiaru jest więc nie tylko w pełni bezpieczna, ale nie wymaga również niewygodnych rozwiązań, takich jak opaski na nadgarstek czy głowę. Renew Sleep Clock, wychwytuje każdy ruch w zakresie swojego pasma radiowego – w tym również oddech monitorowanej osoby. Na podstawie jego częstotliwości i głębokości, urządzenie różnicuje fazy lekkiego i głębokiego snu. Zakres pasma budzika jest ograniczony – aby sensor działał prawidłowo należy umieścić go w odległości 1,5 metra od śpiącej osoby. Gwarantuje to jednak, że nawet przy dwóch osobach śpiących w jednym łóżku, Renew Sleep Clock monitorować będzie jedynie sen tej, przy której bliżej się znajduje.

Renew Sleep Clock z iPadem

Wśród gromadzonych przez budzik danych znajdują się między innymi informacje o tym, ile czasu zajmuje danej osobie zapadnięcie w sen, jak długo – w ujęciu godzinowym, a także procentowym – znajduje się ona w fazie snu głębokiego, a także jak często wybudza się podczas nocy. Reasumując te wszystkie dane i zestawiając je z normami typowymi dla określonego wieku i płci, oprogramowanie urządzenia wylicza również ogólny wynik snu. Na jego podstawie użytkownik może określić, czy zapewniony organizmowi odpoczynek był wystarczający do zregenerowania sił. Tego typu podsumowania dostępne są w trybie dziennym, tygodniowym, a także miesięcznym.

Renew Sleep Clock to również specjalistyczny budzik, który pozwala na łagodne, a tym samym bardziej naturalne i korzystne dla śpiącego, wybudzenie. W przypadku standardowego budzika, nastawionego na konkretną godzinę, zachodzi ryzyko, że zadzwoni on w chwili najgłębszej fazy snu. Osoba wyrwana ze snu w takim jego momencie, skutki gwałtownego przebudzenia odczuwa przez cały dzień – przejawiają się one zmęczeniem oraz dodatkowym stresem. Renew Sleep Clock pozwala na bardziej elastyczną pobudkę. Przy ustawianiu budzika, zamiast jednoznacznie określonej godziny, podać można zakres czasowy, w którym dojść ma do przebudzenia – może on obejmować od 20 minut do 1 godziny. W zakresie wskazanego okna czasowego urządzenie, na podstawie danych dostarczanych przez sensor, określa moment najlżejszej fazy snu – wtedy też nadawany jest sygnał alarmu. Dzięki temu wybudzenie jest łatwiejsze i bardziej naturalne – tak zakończony sen daje poczucie energii i pełnego wypoczęcia.

Renew Sleep Clock marki Gear4 to więcej, niż budzik, czy nawet przyrząd do pomiaru snu. To narzędzie, które dostarczając licznych informacji na temat jakości naszego snu, umożliwia modyfikację negatywnych nawyków tak, aby żadna minuta nocnego wypoczynku nie została zmarnowana.

Renew Sleep Clock dostępny jest już w sprzedaży w sieciach sklepów Media Markt, Saturn i Vobis. Jego cena wynosi 599 PLN.

Renew Sleep Clock

Renew Sleep ClockWersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

23.01.2013 r.

Google pierwszy raz w historii osiągnął przychód 50 mld USD, 13:55

Microsoft prawdopodobnie pomoże Dellowi w wycofaniu się z giełdy, 13:54


Nowsze

25.01.2013 r.

Huawei i Vodafone testują sieci WDM o przepustowości 2 Tbit/s, 17:16

Nanodrążenie w graficie, 17:17


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 0.91 | SQL: 10 | Uptime: 440 days, 18:12 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl