heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 30 stycznia 2023 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Czwartek, 29 listopada 2012, 15:38

Windows Blue już w przyszłym roku?

W mediach pojawia się coraz więcej informacji dotyczących projektu o nazwie "Blue", o którym po raz pierwszy usłyszeliśmy w sierpniu bieżącego roku.

Microsoft jest obecnie być może jedynym twórcą systemu operacyjnego, który raz na kilka lat przygotowuje duże premiery kolejnych wersji OS-u. Inni producenci pomiędzy premierami kolejnych wersji udostępniają wersje przejściowe. Niewykluczone, że Blue ma być właśnie taką wersją przejściową.

Medialne doniesienia mówią, że Blue ma zadebiutować już w połowie przyszłego roku. I może być pierwszą z wydawanych od tej pory regularnie w 12-miesięcznych odstępach wersją przejściową Windows. Oczywiście można tutaj pomyśleć o analogii do Service Packów. Jednak Blue prawdopodobnie nie jest Service Packiem. Musimy bowiem pamiętać, że SP nie były wydawane regularnie, zawierały wszystkie wcześniejsze poprawki i mogły ewentualnie zawierać nowe usprawnienia czy mechanizmy. Ponadto były bezpłatne. Tymczasem Blue ma być albo bezpłatną, albo też wycenioną nisko aktualizacją, której głównym celem jest wprowadzenie do systemu nowych mechanizmów, narzędzi i zmian w interfejsie użytkownika. Microsoft może wkraczać zatem na ścieżkę, którą podążają Apple czy Google. Będzie wprowadzał stopniowe zmiany, co da użytkownikom więcej czasu na przyzwyczajenie się do nich. Windows 8 pokazuje bowiem, że dla wielu osób wprowadzane co kilka lat duże zmiany mogą być trudne do przyjęcia.

Ze zdobytych przez media informacji wynika, że Windows Blue ma być też krokiem w kierunku większej integracji Windows i Windows Phone. Podobno Microsoft ma zamiar zachęcać developerów, by tworzyli oprogramowanie dla Windows Blue, zamiast pisać je dla Windows 8.

Na razie jednak nie można z całą pewnością stwierdzić, czy Windows Blue będzie bardziej odpowiednikiem Windows 9 czy Windows 8.1.

Mariusz Błoński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

29.11.2012 r.

Microsoft ma kłopoty z tabletem, 15:37

27.11.2012 r.

Użytkownicy Allegro znowu spamowani, 12:41


Nowsze

03.12.2012 r.

Polska premiera Nintendo Wii U, 9:28

04.12.2012 r.

Antywirus Microsoftu nie otrzymał certyfikatu AV-Test, 17:37


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2023 | Prywatność | Load: 1.75 | SQL: 18 | Uptime: 52 days, 18:36 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl