heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 4 grudnia 2023 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Wtorek, 23 października 2012, 12:11

Polscy użytkownicy Facebooka na celowniku spamerów

Kaspersky Lab Polska informuje o pojawieniu nowej fali ataku spamowego na polskich użytkowników Facebooka. Wiadomości e-mail wysłane w ramach ataku zawierają odsyłacz do strony, na której znajduje szkodliwy program. W chwili pisania tego tekstu atak jest ciągle aktywny.

Treść wiadomości o temacie „Włamanie na Twoje konto Facebook” docierającej do użytkowników internetu ze sfałszowanego adresu noreply@facebook.com (w rzeczywistości wiadomości wysyłane są z innych adresów, które nie znajdują się w domenie @facebook.com) wygląda następująco (zachowano pisownię oryginalną; odsyłacz do strony WWW został celowo zamazany):

"Drogi Użytkowniku!
Ktoś próbował przejąć Twoje konto w serwisie Facebook.
Aby temu zapobiec wygenerowaliśmy nowe hasło do Twojego konta.
Udaj się pod Adres http://www.!!!zamazany_link!!!.tk/
Aby w pełni bezpiecznie odzyskać swoje konto
Postępuj zgodnie z instrukcjami zawartymi na stronie.
Z Poważaniem Facebook Group
"

Fałszywa informacja od oszusta

Fałszywa informacja od oszustaZnajdujący się w wiadomości odsyłacz prowadzi do strony, której odwiedzenie może doprowadzić do infekcji komputera koniem trojańskim. Należy mieć świadomość tego, że spamerzy mogą kontynuować atak i przygotować kolejną partię wiadomości e-mail z nowym odsyłaczem, a nawet z wykorzystaniem wizerunku innej firmy.

Kaspersky Lab Polska podkreśla, że serwis Facebook nie ma nic wspólnego z wysyłaniem wiadomości e-mail docierających do użytkowników w ramach omawianego ataku spamowego. Cyberprzestępcy wykorzystali wizerunek firmy, aby zwiększyć zasięg swojego mailingu.

Fałszywa informacja od oszusta

Fałszywa informacja od oszustaKaspersky Lab Polska przypomina wszystkim użytkownikom internetu, że należy traktować z ograniczonym zaufaniem wiadomości e-mail zawierające odsyłacze. W razie najmniejszych choćby wątpliwości co do legalności wiadomości, najlepiej potwierdzić jej pochodzenie u źródła. Należy także pamiętać, by nie klikać żadnych odsyłaczy w podejrzanych wiadomościach e-mail, ani w ostrzeżeniach o nowych zagrożeniach, które zawierają pełne linki do zainfekowanych zasobów.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

23.10.2012 r.

Mobilny hotspot ZTE MF91, 12:07

22.10.2012 r.

Brazylijskie gazety zrezygnowały z obecności w Google News, 11:05


Nowsze

23.10.2012 r.

Gaz łupkowy sprawcą zamknięcia elektrowni atomowej, 12:16

26.10.2012 r.

Mio wprowadza do Polski tablet dla lekarzy, 10:42


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2023 | Prywatność | Load: 2.26 | SQL: 17 | Uptime: 215 days, 21:50 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl