heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Środa 17 kwietnia 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 8 października 2012, 14:18

ZTE i Huawei stanowią zagrożenie?

Komisja śledcza amerykańskiego Kongresu uznała, że chińskie firmy ZTE i Huawei stanowią zagrożenie.

Parlamentarzyści wydali rekomendację, zgodnie z którą władze nie powinny zezwalać obu przedsiębiorstwom na dokonywanie jakichkolwiek przejęć w USA. Kongresmeni stwierdzili, że ZTE i Huawei nie potrafiły rozwiać wątpliwości dotyczących ich związków z chińską armią.

Obie firmy to jedni z największych producentów sprzętu telekomunikacyjnego na świecie.

Wiadomo, że Huawei została założona w 1987 roku przez byłego żołnierza chińskiej armii. Od dłuższego czasu pojawiały się doniesienia, że jest wykorzystywana przez Pekin do zbierania informacji o innych państwach i firmach. W bieżącym roku oskarżono ją o to, że wraz z ZTE umieszcza w niektórych urządzeniach kod kradnący poufne dane.

Stanowczość Kongresu wobec obu przedsiębiorstw może mieć związek z trwającą kampanią prezydencką w USA. Obaj główni kandydaci zapowiadają wywarcie większego nacisku na Chiny w wielu istotnych kwestiach.

Przed kilkoma dniami prezydent Obama zablokował przejęcie przez chińską firmę Ralls Corp. budowy czterech farm wiatrowych znajdujących się w pobliżu bazy marynarki wojennej w Oregonie. To pierwsza od 22 lat zagraniczna inwestycja zablokowana z powodów politycznych przez władze USA.

Mariusz Błoński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

07.10.2012 r.

Prawo Moore'a zagrożone?, 15:08

05.10.2012 r.

Czy odsprzedaż plików MP3 jest legalna?, 14:46


Nowsze

10.10.2012 r.

Klawiatura mechaniczna Logitech, 8:54

Ford: Maska w włókna węglowego, 8:56


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.90 | SQL: 18 | Uptime: 504 days, 1:56 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl