heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 27 maja 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Czwartek, 26 lipca 2012, 17:36

Microsoft Surface za 1000 USD?

Informacje o cenach urządzeń Surface pojawiły się w szwedzkim serwisie Webhallen.com. Jeśli odpowiadają rzeczywistości to znaczy, że Microsoft nie przestał wysoko cenić Windowsa, co niestety może go spisać na straty w walce z systemami dla tabletów.

Ceny za urządzenie z procesorem ARM zaczynają się od 6990 koron, co stanowi kwotę ok. tysiąca dolarów. Najdroższe urządzenie kosztuje 14990 koron, czyli ponad 2,1 tys. USD.

Na informacje te należy spojrzeć w kontekście Szwecji, która jest krajem z wysoką stopą życiową. W innych krajach te same urządzenia mogą być tańsze. Aby mieć lepsze porównanie warto uwzględnić to, że najtańszy iPad kosztuje w Szwecji ok. 5,3 tys. koron, czyli ponad 700 USD. To znacznie taniej niż najtańszy Surface według cen podanych przez Webhallen.com.

Microsoft jeszcze nie ogłosił cen Surface, ale wcześniej zapowiadał, że ceny urządzeń z procesorami ARM będą konkurencyjne wobec cen tabletów. Nie wiadomo tylko jak to rozumieć. Microsoft mógł przecież uznać, że jeśli najtańszy Surface jest o 40% droższy od najtańszego iPada, to i tak jest konkurencyjny, bo przecież konsument dostaje jeszcze klawiaturę i absolutnie wyjątkowego Windowsa 8.

Jeśli natomiast mamy do czynienia tylko z plotką nie mającą nic wspólnego z cenami Surface, Microsoft powinien się wziąć za jej prostowanie. Śledząc reakcje na forach i w komentarzach pod newsami szybko się przekonamy, że nikt nie wierzy w sukces Surface'a za tysiąc dolarów.

Z czasem wszystkiego się dowiemy, a na dzień dzisiejszy pewne jest jedno - Microsoft musi się nastawić na to, że jego system operacyjny konkuruje cenowo z innymi rozwiązaniami. Jest to dla firmy sytuacja w pewnym sensie nowa i nie jest całkiem pewne czy Microsoft potrafi na tyle zmienić mentalność, aby w tej sytuacji się odnaleźć.

Marcin Maj


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

25.07.2012 r.

BitTorrent chce się dzielić z artystami, 17:18

ARM ze świetnym wynikiem, 17:17


Nowsze

27.07.2012 r.

PicoPix 2055 - kompan każdego laptopa, 8:10

Windows 8 to katastrofa?, 8:14


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.57 | SQL: 23 | Uptime: 74 days, 17:44 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl