heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Niedziela 19 maja 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Niedziela, 10 lipca 2005, 12:48

Niemieckie tajne służby przeciwstawiają się planom transferu technologii AMD dla Azji

Wyszło na jaw, że firma AMD może być zmuszona do zaniechania planu przesunięcia części produkcji do Chartered Semiconductor w Singapurze.

Donieśliśmy tydzień temu, że został postawione sprzeciwy dotyczące eksportu engineering tech do Singapuru, po tym jak rząd uznał, że chipy mogą znaleźć zastosowanie w celach zarówno militarnych jak i na potrzeby cywilne.

Niemieckie tajne służby wydają się być zaniepokojone tym, że Chiny mogą użyć technologii AMD i chipów do prób wojennych.

Teraz, w odniesieniu do C't , cytującego historię ze Spiegel, wydaje się że menedżerowie AMD zmodyfikują plany firmy, biorąc pod uwagę sytuację, że będzie niemożliwym przeniesienie 65 nano tech do Chartered w Singapurze.

Może to oznaczać stratę 1,000 miejsc pracy, twierdzi C't. Wiele departamentów rządowych sprzeciwiło się transferowi tech, jednak najważniejszą jednostką są prawdopodobnie niemieckie tajne służby.

Jednakże, według Spiegel, biuro kanclerza twierdzi, że AMD dostanie zezwolenie na transfer ich technologii.

Jedyną przeszkodą jest to, że Gerhard Schroeder nie będzie na długo kanclerzem – a jego następca może mieć inny punkt widzenia i narzucić kolejne restrykcje.

Agencje rządowe, jak rozumiemy, są nadal stanowczo przeciw takiemu ruchowi. INQ skontaktował się z AMD w sprawie jej polityki i dotąd nie znamy komentarza firmy.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

10.07.2005 r.

AMD won't get no Intel satisfaction, 12:47

09.07.2005 r.

Microsoft opublikuje serię krytycznych poprawek dla swojego oprogramowania, 19:10


Nowsze

10.07.2005 r.

Intel nadal królem tanich dwurdzeniowych chipów, 12:48

Google wygrywa sprawę o podobne w nazwie domeny, 15:50


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 2.17 | SQL: 16 | Uptime: 395 days, 19:49 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl