heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Niedziela 19 maja 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Niedziela, 10 lipca 2005, 12:47

AMD won't get no Intel satisfaction

But it will try, it will try, it will try, try try...

Firma MARKET RESEARCH iSuppli twierdzi, że to niekorzystne, że firma chipów AMD wygra sprawę dotyczącą ochrony antymonopolowej przeciw gigantowi Intel.

Matthew Wilkins, starszy analityk CPU przy korporacji, w odpowiedzi dla klientów iSuppli wyraża zdanie, że powód AMD najprawdopodobniej upadnie, gdyż zarzuty są trudne do udowodnienia.

Jako przykład, mówi Wilkins , pokazywanie że Dell wzięło pieniądze za zakup procesorów Intel a nie AMD „nie jest zadaniem drugorzędnym”. Do tego, jak zaznacza, inni główni producenci sprzętu oryginalnego (OEMs) wymienieni w aktach sprawy nie są skorzy by „rozwiał się ich pomysł” by pomóc AMD.

iSuppli sądzi, że sukcesem rozwiązania mogłoby być odebranie zapłaty od Intela, chociaż Watkins podejrzewa że nawet jeśli się to stanie, Intel nie przyzna się do uhybienia ani nie przeprosi.

Twierdzi on, że wyznaczona data sprawy AMD wywołuje kilka niejasności. Łatwo uzasadnić, że teraz AMD jest firmą mocno konkurencyjną w stosunku do Intela, jak nigdy dotąd, a to dzięki chipom Opteron, sprzedającym się bardzo dobrze.

Jednak, jak mówi Wilkins: “Jeśli wszyscy klienci Intela zdecydują się korzystać z mikroprocesorów AMD X86, AMD nie zdoła pokryć potrzeb rynku.”

W rzeczywistości, stwierdził Wilkins , AMD nadal ma problemy z byciem postrzeganym jako dostawca dla przedsiębiorstw, nawet jeśli jej notowania rosną ze względu na „doskonałe wykonanie, techniczną innowacyjność i performance”

Sprawa rozgrywa się o grube pieniądze, jak uważa. Według Wilkinsa AMD zakłada, że jeśli klienci mieliby wolny wybór, którego teraz rzekomo nie dostępują, wydaliby więcej pieniędzy na produkty technologii AMD.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

09.07.2005 r.

Microsoft opublikuje serię krytycznych poprawek dla swojego oprogramowania, 19:10

08.07.2005 r.

Logitech® Mobile Freedom™, 16:43


Nowsze

10.07.2005 r.

Niemieckie tajne służby przeciwstawiają się planom transferu technologii AMD dla Azji, 12:48

Intel nadal królem tanich dwurdzeniowych chipów, 12:48


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 0.98 | SQL: 18 | Uptime: 395 days, 18:31 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl