heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Niedziela 23 czerwca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Wtorek, 26 czerwca 2012, 10:17

Galaxy S III - jakość ważniejsza od ceny?

Już w czerwcu przekroczona ma zostać granica 10 milionów sprzedanych smartfonów Galaxy S III - poinformował Samsung. Choć urządzenie jest stosunkowo drogie, wygląda na to, że użytkownicy niespecjalnie się tym przejmują.

Nowy Galaxy S III, pomimo swojej ceny, jest obecnie najlepiej sprzedającym się urządzeniem koreańskiego koncernu. Samsung ujawnił, że jego oddział mobilny spodziewa się w obecnym kwartale wyników znacznie lepszych niż prognozowano wcześniej.

Pomimo pozytywnych doniesień związanych ze smartfonami i tabletami, cena akcji Samsunga spadła w poniedziałek o 4,2%, a zatem do wyniku najniższego od ponad czterech miesięcy. Był to efekt reakcji inwestorów na nieoficjalne obniżenie prognoz związanych z rynkiem półprzewodników. W tym przypadku problemem okazuje się oczywiście strefa euro.

- Ogólne warunki na rynku są trudne w związku z wyzwaniami strefy euro i ciasnym rynkiem komponentów, jednak nasze wyniki z tego kwartału będą lepsze niż z ubiegłego - powiedział JK Shin szefujący mobilnemu oddziałowi Samsunga.

Choć więc problemy gospodarcze na Starym Kontynencie bardzo niepokoją inwestorów, użytkownicy wciąż chętnie spoglądają na produkty klasy premium. Nokia, mająca w swojej ofercie wiele tańszych urządzeń z Symbianem, jest obecnie najlepszym przykładem tego, że "taniej" to dla wielu konsumentów wcale nie "lepiej".

Adrian Nowak


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

26.06.2012 r.

Miniaturowy projektor PicoPix, 10:15

Torby Hardcase dla ultrabooków, 10:11


Nowsze

26.06.2012 r.

2,5 terabita na sekundę, 10:18

27.06.2012 r.

Ozon zwiększa ryzyko zawału serca, 8:05


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 4.46 | SQL: 17 | Uptime: 110 days, 17:36 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl