Data: Czwartek, 29 grudnia 2011, 11:00

Samsung zaktualizuje Galaxy S


Użytkownicy smartfona nie mogą, co prawda, liczyć na nową wersję Androida, jednak Samsung przygotuje dla nich zestaw pocieszenia.

Samsung poinformował w ubiegłym tygodniu, że użytkownicy smartfona Galaxy S nie zostaną uraczeni oficjalną aktualizacją do Androida 4.0 Ice Cream Sandwich. Po licznych głosach oburzenia ze strony użytkowników stanowisko firmy nieco się zmieniło.

Choć najnowsza wersja "Zielonego Robota" wciąż nie będzie wspierana na Galaxy S, południowokoreański gigant zapowiedział, że do posiadaczy smartfona trafi "wartościowa paczka" zawierająca zestaw nowych funkcji. Na razie nie wiadomo, czego będą dotyczyły usprawnienia.

Na początku tygodnia Samsung pod naporem niezadowolenia ze strony użytkowników zapowiedział, że "przemyśli" swoją decyzję związaną z Galaxy S. Obecnie urządzenie wykorzystuje Androida w wersji 2.3, a jego parametry wskazują na to, że bez większych trudności mógłby współpracować również z nową wersją platformy tworzoną przez firmę Google.

Uwagę użytkowników zwrócił przede wszystkim fakt, że oficjalną aktualizację do Androida 4.0 otrzyma na przykład Nexus S, który może się pochwalić niemal identyczną specyfikacją, jak Galaxy S. Producenci smartfonów niechętnie udostępniają aktualizacje, gdyż faktyczne zyski przynosi im wyłącznie sprzedaż nowych urządzeń, a rozwijanie tych już sprzedanych to tylko dodatkowe koszty.

Adrian Nowak
| Drukuj | Zamknij |