Data: Niedziela, 23 października 2011, 16:48

Windows Phone 7 ma już rok


Mobilna platforma Microsoftu ujrzała światło dzienne zaledwie rok temu, a już niedługo dzięki poprawce Mango może ją czekać prawdziwy rozkwit.

Choć Microsoft zdecydowanie nie traci entuzjazmu w związku ze swoją platformą, na razie nie udało się jej odnieść rynkowego sukcesu. W połowie lipca tego roku nawet Steve Ballmer przyznał, że Windows Phone obecnie nie jest udanym produktem.

Gigantowi z Redmond niełatwo dogonić konkurentów, jednak ostatnie tygodnie pokazują, że firma ma bardzo duże plany związane z sektorem mobilnym. - Pierwsze wydanie platformy miało tylko pokazać naszą wizję i dodać jej wiarygodności - mówił niedawno jeden z szefów Microsoftu. - Myślę, że dopiero Mango jest tym, co pozwoli naprawdę rozpocząć walkę o udziały w rynku.

W ubiegłym tygodniu korporacja zapowiadała, że na początek chce zająć trzecią pozycję na rynku platform mobilnych. Pomóc ma w tym poprawka Mango, która dostępna jest już dla prawie wszystkich użytkowników Windows Phone'a. Niedawno również dyrektor generalny Nokii zapowiadał, że pierwsze urządzenia od fińskiego producenta wyposażone w WP 7.5 trafią do klientów jeszcze w tym roku.

Adrian Nowak
| Drukuj | Zamknij |