Data: Niedziela, 19 września 2010, 09:00

VIA: Pendrive z transferem ponad 100 MB/s


Nowy kontroler pamięci USB to NAND Flash skonstruowany przez firmę VIA ma zapewnić pamięciom flash transfery danych z prędkością powyżej 100 MB/s.

VIA Labs przedstawia nowy kontroler pamięci USB to NAND Flash o oznaczeniu VL750. Układ ma być wykorzystany w nowej generacji pamięci flash i umożliwi uzyskanie transferów przesyłu danych powyżej 100 MB/s przy użyciu standardu USB 3.0. Według twórców, nowy kontroler jest zbudowany w oparciu o czterokanałową konstrukcję, co ma znacznie zwiększyć przepustowość.

Chociaż duże prędkości można uzyskać wyłącznie przy wykorzystaniu standardu USB 3.0, to kontroler jest wstecznie kompatybilny i zapewni transfery do 35 MB/s, podczas współpracy z portami USB 2.0. Kontroler wspiera zarówno technikę wydłużania żywotności pamięci wear-leveling, jak również funkcję Error Correction Code (ECC), czyli kod korekcji błędów.

Kontroler VIA VL750 jest aktualnie testowany przez producentów pamięci flash, więc pierwsze produkty oparte na nim powinniśmy ujrzeć na rynku jeszcze w tym lub na początku przyszłego roku.
| Drukuj | Zamknij |