Data: Sobota, 5 marca 2005, 18:57

Nowa generacja kluczy zabezpieczających...


Na polskim rynku pojawiła się kolejna generacja kluczy zabezpieczających oprogramowanie HASP HL. Dostępnych jest ich kilka modeli: HHL Basic, HHL Pro z pamięcią 112 bajtów, HHL Maxi z pamięcią 4 KB, klucze z zegarem czasu rzeczywistego HHL Time oraz klucze sieciowe HHL Net.
W nowym kluczu wzmocniono mechanizmy zabezpieczające, wprowadzając algorytmy szyfrowania realizowane sprzętowo i bazujące na standardzie AES z 128-bitowym kluczem.

W urządzeniach zastosowano nową technologię Protect Once - Deliver Many, która pozwala na oddzielenie procesu zabezpieczania od tworzenia licencji w kluczu. Nie ingerując w zabezpieczenia, można w aplikacji stworzyć modele dystrybucji bazujące na licencjach czasowych, licznikowych lub sieciowych.

Dzięki technologii RUS (Remote Update System) zdalnie zaktualizujemy pamięć klucza znajdującego się u klienta końcowego. Aktualizacje podpisywane są cyfrowo z wykorzystaniem algorytmu RSA.

Dostępne są dwie metody zabezpieczania aplikacji. Metoda "na kopertę" (ang. Envelope) pozwala zintegrować aplikację z kluczem bez ingerencji w kod źródłowy. Prosty program obrabia pliki EXE i DLL, automatycznie wstawiając odwołania do klucza oraz szyfrując pliki. Zastosowanie mechanizmów antydebugujących oraz antyrewersyjnych dodatkowo zwiększa ochronę aplikacji. Inną metodą jest zastosowanie odwołań z bibliotek API. Nowością w stosunku do poprzednich wersji jest możliwość wykorzystania API w środowiskach Java. Nowe narzędzie HHL ToolBox ułatwia korzystanie z bibliotek API, pozwalając na automatyczne generowanie wywołań funkcji dostępnych dla określonego klucza.

Klucz HASP HL jest wieloplatformowy i może być wykorzystany w systemach Windows, Linux i Mac OS.



Źródło: chip.pl
| Drukuj | Zamknij |