Data: Poniedziałek, 23 kwietnia 2007, 09:29

Sztuczna inteligencja po polsku


Rusza Stanusch Technologies - nowa firma koncentrująca się na oprogramowaniu wykorzystującym techniki sztucznej inteligencji.

17 kwietnia 2007 rozpoczęło działalność nowe przedsiębiorstwo koncentrujące się na rozwoju aplikacji wykorzystujących metody i techniki sztucznej inteligencji.

Firma Stanusch Technologies będzie specjalizować się w tworzeniu oprogramowania przetwarzającego język naturalny a w szczególności na rozwiązaniach ułatwiających komunikację pomiędzy człowiekiem a komputerem. Rozwiązania te mogą być przydatne przy:

- Tworzeniu inteligentnych przeglądarek internetowych,
- Systemach zarządzania wiedzą,
- Systemach wsparcia technicznego i raportowania,
- Tworzeniu tzw. Chatter Botów, czyli wirtualnych agentów

Twórcą firmy jest Maciej Stanusch, dotychczasowy Prezes Clix Software – lidera w zakresie rozwiązań CRM dla małych firm. Maciej Stanusch związany jest z branżą IT od 15 lat. Przez ostatnie 6 lat pracował jako konsultant oraz menedżer w sektorze oprogramowania klasy CRM.

Po ponad 6 latach budowania sukcesów najpierw firmy doradczej Process4E a później pozycji lidera rynku CRM - Clix Software, przyszedł czas na nowe wielkie wyzwanie jakim jest zbudowanie od podstaw firmy tworzącej innowacyjne oprogramowanie wykorzystujące techniki sztucznej inteligencji.” – powiedział Maciej Stanusch – twórca i właściciel Stanusch Technologies.

Pierwszy produkt firmy – System raportowania Q- Query jest rewolucyjnym rozwiązaniem zmieniającym podejście do raportowania. Program umożliwia utworzenie dowolnego zestawienia danych (raportu) w oparciu o zapytanie sformułowane w języku polskim np. „Podaj sprzedaż wg produktów i wg branż w 2005 bez kompensat” lub „Pokaż firmy i ich obroty uporządkowane malejąco wg przychodów w 2005 dla branży IT z regionu mazowieckiego”. System może pobierać dane z dowolnego systemu wspomagającego zarządzania (np. MRP/ERP/CRM) lub hurtowni danych.

Najważniejszą korzyścią z systemu jest niezwykła łatwość obsługi – cała obsługa programu polega na wprowadzeniu przez użytkownika tekstu polecenia w języku polskim w oknie zapytania i naciśnięciu klawisza ENTER. Drugą korzyścią jest elastyczność – tradycyjne systemy raportowania zawsze ograniczone są do listy gotowych zestawień a stworzenie nowego wymaga specjalistycznej wiedzy – w systemie Q-Query takie ograniczenia nie istnieją – użytkownik po prostu wprowadza rozkaz i po chwili widzi efekt jego działania.” - mówi Maciej Stanusch.
| Drukuj | Zamknij |