Data: Środa, 21 grudnia 2005, 10:19

Ludzie roku Time: Bono, Bill Gates, Melinda Gates


Bill Gates, jego żona Melinda oraz wokalista U2 Bono otrzymali od magazynu "Time" tytuły Człowieka Roku. Wszyscy zostali uznani za "dobrych samarytan".

Redaktor naczelny pisma James Kelly powiedział, że cała trójka została wybrana dlatego, że najbardziej efektywnie działa na rzecz walki z prześladującymi Afrykę biedą, malarią czy HIV. Zabijają one rocznie 8 milionów osób na Czarnym Kontynencie.

"Time" podkreśla zasługi Bono, który od lat prowadzi działalność charytatywną. Szczególny nacisk położono na fakt, że właśnie dzięki staraniom piosenkarza najbogatsze kraje świata anulowały tym najbiedniejszym długi w wysokości 40 miliardów dolarów.Z kolei państwo Gatesowie, których do pomocy Afryce przekonał nie kto inny jak wokalista U2, założyli największą na świecie organizację charytatywną z majątkiem wynoszącym 29 miliardów USD. Wydają oni na pomoc innym więcej niż ktokolwiek dotychczas, a wśród ich najbardziej znaczących inicjatyw znajduje się warta 500 milionów dolarów Grand Challenges. W ramach tych "Wielkich Wyzwań" Gatesowie płacą najlepszym na świecie naukowcom np. za prace nad szczepionką, do której przechowywania nie jest potrzebna lodówka, a do użycia - igła.
| Drukuj | Zamknij |