Data: Piątek, 16 grudnia 2016, 14:10

Dodatkowe lata wsparcia dla Windows Server i SQL Server


Microsoft ogłosił, że Windows Server i SQL Server będą objęte nowym systemem wsparcia nazwanym "Premium Assurance". Dzięki temu ich posiadacze będą mogli liczyć na dodatkowe 6 lat wsparcia technicznego.

Standardowo koncern z Redmond oferuje 5 lat wsparcia podstawowego, w czasie którego użytkownicy jego produktów otrzymują rozszerzenia, nowe funkcje, poprawki niezwiązane z bezpieczeństwem i poprawki bezpieczeństwa, oraz 5 lat wsparcia rozszerzonego, gdy mogą liczyć na poprawki bezpieczeństwa i poprawki dotyczące funkcjonalności programu.

Premium Assurance zapewni użytkownikom wybranego oprogramowania sześć dodatkowych lat wsparcia w postaci łat dla dziur określonych jako "krytyczne" i "ważne". Posiadacze Windows Server mogą więc liczyć na wsparcie do roku 2026, a SQL Server 2008 do roku 2025. Microsoft reklamuje Premium Assurance jako rozwiązanie dla użytkowników tych programów, które nie mogą być łatwo przeniesione do chmury. Dzięki przedłużeniu wsparcia nie muszą się oni przez kolejne lata martwić migracją.

Premium Assurance będzie sprzedawane od przyszłego roku. Dla tych, którzy wykupią wsparcie pomiędzy marcem a czerwcem koszt dotychczasowej licencji wzrośnie o 5%, po czerwcu będzie to wzrost o 12%.

Mariusz Błoński
| Drukuj | Zamknij |