Data: Niedziela, 15 września 2013, 22:34

Windows 8.1 RTM bardzo popularny


Od ostatniego wtorku z serwerów Microsoftu pobrano ponad 2 miliony kopii systemu Windows 8.1 RTM. Microsoft, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, udostępnił tę edycję subskrybentom MSDN i TechNetu. Z usług tych korzystają deweloperzy oraz przedsiębiorstwa.

Duże zainteresowanie nowym systemem ze strony biznesu to dobra wiadomość nie tylko dla Microsoftu. Windows XP liczy sobie już kilkanaście lat i w przyszłym roku Microsoft przestanie go wspierać. To oznacza, że znalezione w nim dziury nie będą łatane, co znakomicie ułatwi rozprzestrzenianie szkodliwego kodu.

Tami Reller, wiceprezes ds. marketingu, poinformowała, że obecnie około 75% firm korzystających z Windows dokonuje lub już dokonało migracji na "nowy system operacyjny". Pod pojęciem tym kryje się Windows 7 i Windows 8, Microsoft nie zdradza jednak danych dotyczących każdego systemu z osobna.

Fakt, że firmy i deweloperzy pobrali ponad 2 miliony kopii Windows 8.1 w tak krótkim czasie dowodzi, że aktualizacja ta była bardzo oczekiwana oraz, że koncern z Redmond dobrze zrobił zmieniając zdanie i udostępniając system wcześniej. Trzeba przy tym pamiętać, że, w przeciwieństwie do wersji RTM poprzednich systemów, tym razem Microsot nie uznaje 8.1 RTM za edycję ukończoną. Ciągle mogą być wprowadzane istotne poprawki.

Mariusz Błoński
| Drukuj | Zamknij |