Data: Niedziela, 15 września 2013, 22:33

Huawei nadal będzie produkować smartfony z Windows Phone


To dobra wiadomość dla Microsoftu. Po ukazaniu się informacji, że Microsoft kupi od Nokii wydział produkujący telefony, analitycy obawiali się, iż inni producenci mogą zrezygnować z platformy Windows Phone, gdyż MS stanie się ich bezpośrednim konkurentem. Na razie jednak żaden z nich nie zapowiedział rezygnacji z platformy Microsoftu.

Huawei ma silną pozycję w Chinach. Rynek Państwa Środka jest zaś niezwykle ważny dla producentów tanich smartfonów. Przekonał się o tym ostatnio Apple, który zaprezentował iPhone'a 5C. Miało to być tanie urządzenie, pozwalające koncernowi na zwiększenie udziałów w Chinach. Gdy jednak okazało się, że będzie ono kosztowało około 730 USD, gdyż w Chinach smartfony nie są subsydiowane przez firmy telekomunikacyjne, cena akcji Apple natychmiast spadła.

Oczywiście Huawei nie ma zamiaru poświęcać się całkowicie systemowi Microsoftu. Najważniejszą platformą dla firmy jest Android. Huawei to obecnie 4. producent smartfonów na świecie. W pierwszym kwartale 2013 roku firma sprzedała 20 milionów urządzeń.

Mariusz Błoński
| Drukuj | Zamknij |