Data: Poniedziałek, 27 sierpnia 2012, 16:51

Lepsza jakość obrazu w kamerach Etrovision


Nowe kamery Etrovision wyposażone zostały w zestaw funkcji znacznie poprawiających jakość obrazu w trudnych warunkach oświetleniowych. Odpowiada za to mechanizm otwarcia podwójnej migawki oraz WDR, czyli rozszerzony zakres dynamiki.

Dodatkowo, interfejs użytkownika uzupełniony został teraz o polską wersję językową, pomagającą w konfiguracji kamer Etrovision i prowadzonego monitoringu wideo.

W kamerach z nowej serii D, Etrovision wykorzystuje najnowszą generację matryc CMOS 3-megapikselowych ze specjalnym, opatentowanym modułem korekcji. W maksymalnej rozdzielczości 3 Mpix, przy użyciu wysokiej i niskiej prędkości migawki, WDR działa w zakresie dynamicznym 120 dB, umożliwiając uzyskanie doskonałej jakości obrazu w słabych warunkach oświetlenia.

Dodatkowo, zastosowana w kamerach Etrovision z serii D technologia EDII wspiera rozszerzony zakres dynamiki z podwójnym czasem migawki. Dzięki temu, w silnie kontrastujących warunkach, kamera rejestruje dwa obrazy jednocześnie. Jeden obraz rejestrowany jest z długim czasem ekspozycji, a drugi z krótkim czasem naświetlania. Dwa obrazy są następnie przez urządzenie łączone i w rezultacie uzyskujemy transmisję wideo gwarantującą bardzo dobrą widoczność zarówno bardzo jasnych, jak i ciemnych obiektów lub obszarów.

Podwójny WDR migawki nie tylko poprawia szczegóły obrazu, ale również zapewnia doskonałą jakość obrazu w warunkach słabego oświetlenia. Z rozdzielczością 3Mpix i podwójną migawką WDR kamera Etrovision może zaspokoić nawet najbardziej profesjonalne wymagania monitoringu prowadzonego zarówno w dzień, jak i w nocy. Tym bardziej, że dostępna jest także możliwość konfiguracji sposobu przełączania się obrazu pomiędzy trybami nocnym i dziennym (automatycznie, z zewnętrznego czujnika światła oraz ręcznie). Co więcej, kamera może korzystać z niezależnych od siebie ustawień – odrębnych dla trybu dziennego i dla trybu nocnego.

Kamery Etrovision

Kamery Etrovision



Technologia EDII WDR, dynamicznie ale piksel po pikselu przetwarza odwzorowanie jasności i kolorów obrazu, jednocześnie stale dostosowując zmiany w scenie obrazu. Nowa technologia kontroluje i optymalizuje setki parametrów w celu zagwarantowania najlepszej jakości obrazu w czasie rzeczywistym. Idealne sprawdza się podczas monitoringu obszarów, na których − z powodu jasnego światła lub cienia − występują trudne do rozpoznania obiekty.

Nowe kamery Etrovision z serii D umożliwiają także nagrywanie ciągłe lub według harmonogramu i zapis materiału na dowolny zewnętrzny serwer NAS lub kartę SD, niezależnie od rejestratora do którego podłączona jest kamera. Oferują także podwójny strumień wideo w różnych rozdzielczościach jednocześnie, dwukierunkowe audio, PoE, możliwość ustawienia czasu ekspozycji do wartości 1/15000s (tylko w konfiguracji ręcznej), do 5 masek prywatności, pełną współpracę z najnowszą wersją ONViF, opcjonalnie WiFi oraz zestaw innych, inteligentnych funkcji wspierających bezpieczeństwo i wydajność systemu do monitoringu.
| Drukuj | Zamknij |