heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 6 maja 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Temat

Czy można wyłączyć SSE ?


80.54.191.* napisał:
Witam.

mój sprzęt: AthlonXP 2200+, ABIT NF-7S, 512MB/266, FX5200/64MB

Może i dziwne zagadnienie, ale chcę aby przy starcie komputer wyłączył SSE w AthlonieXP (moim 2200+). Dlaczego? Bo jestem zmuszony do zainstalowania BeOS'a na tej platformie a instalka koniecznie chce ruszać na Intelu. Można ściągnąć (ściągnąłem) obraz dyskietki do BeOS'a działającej pod Athlonem, ale jeśli AMD zgłasza (a zgłasza) że nie jest Intelem, to się wszystko wiesza.
Gdzieś czytałem, że to wina SSE - wystarczy je wyłączyć przy starcie i po sprawie. No tak..... tylko gdzie i jak tego dokonać?! Potem tylko zmiana wpisu w instalce i już będzie z AMD działać. Tylko żeby to zmienić muszę choć raz mieć wyłączone SSE - inaczej wszystko idzie w mailny.

Trochę namieszałem, ale może ktoś wie jak tego dokonać?

PS: tylko nie piszcie mi że BeOS - be, zainstaluj Linux'a - MUSZĘ MIEĆ BeOS'a.

195.205.241.* napisał:
Ja tez jestem ciekawy, ale raczej dlatego, ze chcial bym wlaczyc SSE w athlonie 1800+...

80.53.165.* napisał:
Raczej sie nie da :/

83.30.30.* napisał:
jezeli sie da to tylko na poziomie firmware'u. wszystko zalezy czy abit przewiduje takie sterowniki i czy ju udostepnia.

195.205.244.* napisał:
Beos chodz bez najmniejszego problemu na AMD mam to przetestowane
a co do SSE to sa instrukcje Intelowskie a nie AMD wiec jezli bylby jakis problem to musialbys wylaczyc 3DNow! ...

217.153.73.* napisał:
z ciekawosci chicaialem sprawdzic jakie zmiany by byly w wydajnosci w grach po wylaczeniu sse, sciagnolem ten program w momencie klikniecia na SSE disabled blue screen i koniec

150.254.84.* napisał:

A mam pytanie: jak zainstalowałeś BeOS'a? U mnie przy starcie (z instalacyjnego CD) wiesza się na trzeciej ikonce - zostaje podświetlona i na tym koniec; zwiecha całkowita. Acha, nie chodzi mi o instalację BeOS'a na Windowsowym dysku w pliko-partycji Be. Chcę zainstalować od nowa na typowej doa BeOS'a partycji.
Nawet jak próbuje uruchomić kompa z dyskietki startowej Be (zaznaczam ze przeznaczonej dla AMD) to się wiesza w przytoczonym wyżej miejscu.

195.205.241.* napisał:
A w biosie ustawiles, ze bedziesz dzialal na beosie - o ile pamietam jest tam opcja w czesci advanced.

212.182.122.* napisał:
Nigdy nie miałem problemów z BeOS'em na AMD. Instalował się i działał bez problemu.

83.30.30.* napisał:
tak jak ktos wyzej powiedzial, dla BeOS jest chyba opcja w BIOSie ktora nalezy wlaczyc jezeli posiadasz > 64 MB (a chyba posiadasz:) )

jezeli mnie pamiec ni myli
OS Select for DRAM > 64 MB

212.182.122.* napisał:
Jakie opcje dla BeOS'a? W zadnym biosie nie ma żadnych opcji. To o czym piszecie dotyczy OS/2.

80.50.35.* napisał:
Przegrzebałem cały BIOS, zajrzałem we wszystkie jego zakamarki i nic nie znalazłem. "OS Select for DRAM > 64 MB" - to chyba dotyczy OS/2, ale i tak nic nie daje, Znalazłem jakieś "CPU Disconnect Function - ON/OFF", ale i w obu pozycjach kicha.
Nie wiem.... może mój AMD z NF7-S nie zadziała pod BeOS'em? Skończyły mi sie pomysły.

83.30.30.* napisał:
przepraszam macie racje, zmylil mnie post coach'a. pomylislem OS/2 z BeOS.

195.205.241.* napisał:
to i ja przepraszam za niedopatrzenie

83.24.155.* napisał:

Sprawa pewnie przebrzmiała, ale opiszę jak montowałem BeOS na AMD.

Jeżeli chcę mieć tylko BeOS, to muszę pożyczyć od kogoś twardziela z minimum 600 MB wolnego miejsca (albo mieć dwa dyski). Istniejącą na pożyczonym dysku partycję podcinam np. Partition Managerem, oczywiście za wiedzą osoby pożyczającej.

W Windows instaluję BeOS w pliku. Z Windowsowego BeOS-a partycjonuję wolne miejsce na pożyczonym dysku na BeOS a potem inicjalizuję na BeFile System i wykonuję opcję transferu systemu. Zmieniam BeBoot, tak aby startować z pożyczonego dysku.

Po ponownym wystartowaniu usuwam z mojego dysku wszelkie zbędności z poziomu BeOS z pożyczonego dysku a następnie tworzę partycję BeOS, inicjalizuję ją na BeFiele System i przenoszę BeOS po raz drugi. Zmieniam też BeBoota.

Restartuję, usuwam partycję BeOS z pożyczonego dysku zostawiając puste miejsce, po czym wyłączam kompa i wyjmuję z niego dysk.

I już.

Podobne tematy


Działy









Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 4.56 | SQL: 1 | Uptime: 202 days, 8 min h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl