heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Środa 21 kwietnia 2021 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Czwartek, 15 marca 2012, 12:46

Intel gotowy do podboju urządzeń mobilnych

Dyrektor ds. operacyjnych Intela Brian Krzanich zapewnił, że dostawcy firmy są w stanie sprostać zapotrzebowaniu związanemu z produkcją podzespołów dla smartfonów i tabletów.

Krzanich poinformował w rozmowie z agencją Reuters, że w ostatnich miesiącach kierowany przez niego koncern skupia się na rozwoju technologii, które będą niezbędne do budowania energooszczędnych układów dla urządzeń przenośnych.

- W przyszłości nasza wydajność będzie rosła, a przybywać będzie przede wszystkim podzespołów dla urządzeń mobilnych, takich jak telefony czy tablety - powiedział Krzanich. Obecny dyrektor ds. operacyjnych Intela musiał zarządzać już tegorocznym budżetem inwestycyjnym, przekraczającym 12,5 miliarda dolarów.

Jak jednak zauważa agencja Reuters, obecnie największy na świecie producent układów dla komputerów biurkowych nie radzi sobie zbyt dobrze z mobilną konkurencją. Choć inwestorzy są spokojni o przyszłość Intela, w kolejnych latach to wciąż produkcja podzespołów dla serwerów i pecetów będzie stanowiła lwią część przychodów firmy.

Zdaniem serwisu DigiTimes obecnie problemy stanowi również cena podzespołów amerykańskiej korporacji. Procesory oparte na technologii ARM Holdings i produkowane w większości przez Qualcomm oraz Texas Instruments mają przynajmniej do 2013 roku być bezkonkurencyjne na sprzętach takich, jak smartfony czy tablety.

Adrian Nowak


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

13.03.2012 r.

Amerykańscy urzędnicy rządowi korzystali z Megaupload, 12:51

Internet powszechnie blokowany, 12:49


Nowsze

15.03.2012 r.

Google chce podawać odpowiedzi, 12:49

Mozilla zastosuje komercyjny kodek?, 12:50


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2021 | Prywatność | Load: 1.99 | SQL: 13 | Uptime: 57 days, 10:20 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl