heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Wtorek 20 kwietnia 2021 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Wtorek, 13 marca 2012, 12:44

Intel rozwija własną usługę telewizyjną

Największy na świecie producent procesorów dla komputerów biurkowych przygotowuje własną usługę telewizyjną opartą o sieć - poinformował "Wall Street Journal". Wkrótce Intel ma rozpocząć promowanie nowego projektu.

Intel zamierza zostać "wirtualnym operatorem kablówki", który będzie oferował przez sieć materiały znanych koncernów mediowych - czytamy w Wall Street Journal. To nie pierwsza firma, która w ostatnim czasie zapowiedziała taki ruch.

Producent procesorów na razie nie chce komentować tego typu doniesień, jednak zdaniem amerykańskiego dziennika całość może być dostarczana do klientów w postaci niewielkiego urządzenia, podobnego do tych wspieranych przez Google TV. Pogłoski o usłudze tego typu od Intela pojawiały się już w ubiegłym roku.

W październiku koncern zmniejszył swoje zaangażowanie w produkcję procesorów dla nowoczesnych telewizorów. Jednocześnie jednak wciąż podobne układy produkowane były dla urządzeń, które umożliwiają dostęp do interesujących treści z internetu na ekranie telewizora. Firma stworzyła już także grupę Intel Media, kierowaną przez byłego szefa BBC.

Wejście na nowe rynki to oczywisty krok dla Intela, jednak to wciąż procesory odpowiedzialne są za lwią część zysków koncernu. Niedawno firma zaprezentowała nową rodzinę podzespołów dla serwerów o nazwie Xeon E5-2600. Zdaniem korporacji są one aż o 80% wydajniejsze niż poprzednia wersja układu, a przy tym wykorzystują mniej energii.

Adrian Nowak


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

10.03.2012 r.

Jak pytanie, to do Google, 9:45

Corona - nadzieja superkomputerów, 9:44


Nowsze

13.03.2012 r.

Giganci chińskiego rynku wideo łączą siły, 12:45

Posterous trafia pod skrzydła Twittera, 12:46


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2021 | Prywatność | Load: 0.80 | SQL: 13 | Uptime: 230 days, 57 min h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl