heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Piątek 28 stycznia 2022 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 27 lutego 2012, 17:35

Android na 300 milionach urządzeń

Liczba urządzeń z Androidem wzrosła tylko w ciągu roku o ponad 250% - poinformowała firma Google na swoim blogu, gdzie relacjonowana jest barcelońska konferencja Mobile World Congress.

Obecnie każdego dnia aktywowanych jest ponad 850 tysięcy nowych urządzeń z Androidem - czytamy na blogu firmy Google. Łączna liczba sprzętów z "Zielonym Robotem" przekroczyła już w skali globalnej 300 milionów.

Wyszukiwarkowy gigant zwykle niechętnie dzieli się informacjami na temat liczby wszystkich urządzeń wykorzystujących jego platformę. Zamiast tego podaje najczęściej wyłącznie statystyki dziennej aktywacji sprzętów z Androidem. Ostatnio Google ujawniło, że tylko w Boże Narodzenie aktywowano 3,7 miliona smartfonów i tabletów wyposażonych w platformę mobilną firmy.

Zwiększająca się liczba urządzeń z Androidem sprawia jednocześnie, że system staje się również coraz atrakcyjniejszy dla twórców aplikacji. Do tej pory często narzekano na to, że płatne narzędzia cieszą się większym zainteresowaniem wśród posiadaczy sprzętów firmy Apple. Obecnie w Android Markecie znaleźć można już ponad 450 tysięcy programów.

Nowego smartfona we współpracy z firmą Google może przygotować LG. Zapowiedzi tego typu są o tyle zaskakujące, że wyszukiwarkowy gigant jest bliski finalizacji przejęcia Motoroli Mobility, która obecnie jest piątym co do wielkości producentem smartfonów na świecie pod względem liczby dostarczanych do sklepów urządzeń.

Adrian Nowak


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

27.02.2012 r.

Huawei chce potroić sprzedaż smartfonów, 17:33

Hitachi: Dysk twardy o grubości 7 mm, 17:31


Nowsze

27.02.2012 r.

Elpida Memory bankrutuje, 17:37

28.02.2012 r.

Yahoo! atakuje Facebooka... patentami, 9:24


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2022 | Prywatność | Load: 0.65 | SQL: 13 | Uptime: 66 days, 13:36 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl