heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Środa 25 listopada 2020 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 25 stycznia 2012, 18:11

ACTA: Zagraniczna prasa o protestach w Polsce

Świat już zauważył, że polskie społeczeństwo wyraźnie sprzeciwia się podpisaniu ACTA, a rząd nie chce słuchać głosów sprzeciwu.

Prasa zagraniczna dostrzegła temat, jakim są polskie protesty w sprawie ACTA. Zagraniczni komentatorzy nie wgryzają się głęboko w szczegóły. Po prostu widzą oni, że Polacy nie chcą ACTA, a rząd Polaków nie słucha.

BBC odnotowało fakt zaatakowania polskich stron rządowych. Brytyjski serwis wspomina przy tym o kontrowersjach związanych z ACTA w Polsce np. o braku konsultacji społecznych. BBC porównuje polskie protesty do tego, co działo się w USA w związku z SOPA.

Również TechDirt, który uważnie śledzi temat ACTA, odnotował to co dzieje się w Polsce i porównał to do wcześniejszych cyberprotestów przeciwko SOPA. TechDirt pisze też, że protesty wydają się być skuteczne, skoro rząd organizował dodatkowe spotkania w celu upewnienia się co do swojego stanowiska.

Business Insider Europe wspomina przede wszystkim o atakach Anonymous i zaważa, że "anonimowi" jeszcze nie odsłonili wszystkich swoich kart. Grupa weszła w posiadanie dokumentów polskich polityków, co wiąże się z pewnym zagrożeniem na przyszłość.

Dość szerokie spojrzenie na to co dzieje się w Polsce daje tekst Associated Press.

Agencja AP podkreśla, że protesty odbywają się nie tylko online, poprzez zaczernianie popularnych stron, ale także na ulicach. Ciekawe jest to, że temu ogromnemu poruszeniu społecznemu AP przeciwstawia fakt, iż ACTA ma poparcie "wpływowej grupy" ZAiKS.

AP wspomina też o rzeczywistych zastrzeżeniach wobec ACTA. W materiale agencji jest mowa o atakach Anonymous, ale nie nadano im pierwszorzędnego znaczenia.

Marcin Maj


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

25.01.2012 r.

pureSilicon: Pendrive cienki, pojemny i wydajny, 18:07

Tablet odporny na wodę, 18:06


Nowsze

25.01.2012 r.

Niezwykła właściwość dwuwarstwowego grafenu, 18:15

Grafen nadprzewodnikiem chiralnym?, 18:16


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2020 | Prywatność | Load: 0.47 | SQL: 19 | Uptime: 124 days, 18:52 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl