heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Środa 21 kwietnia 2021 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Czwartek, 3 marca 2011, 18:50

Windows 8 z wieloma pulpitami i inteligentnymi notatkami?

Choć nowości związane z nadchodzącą wersją Windowsa 8 są owiane tajemnicą, śledząc dokładnie działania giganta z Redmond można dostrzec kilka najważniejszych obszarów, nad którymi pracują deweloperzy systemu.

Serwisowi ZDNet udało się dotrzeć do kilku projektów indyjskiego oddziału Microsoftu, który pracuje na Windowsem 8. Według ZDNet gigant skupia się na trzech aspektach pracy z informacjami: ich wprowadzaniu, organizacji oraz przetwarzaniu. W związku z tym zbadano trzy grupy użytkowników, które zależnie od wykonywanej pracy inaczej organizowały swój windowsowy pulpit.

Jak się okazuje, w wielu przypadkach jedna osoba zajmuje się kilkoma różnymi zadaniami, zatem dość logiczne wydaje się przygotowanie możliwości wykorzystania kilku pulpitów w jednym systemie operacyjnym. Takie rozwiązanie już teraz stosowane jest w większości dystrybucji Linuksa, również mobilnego Androida od Google.

Innym pomysłem mają być inteligentne odpowiedniki "żółtych karteczek", które przypominałyby o nadchodzących wydarzeniach, jak również ułatwiały organizację pracy.

Warto pamiętać, że nie są to oficjalne informacje, a jedynie proste plany, których Microsoft wcale nie musi wdrażać do swojego systemu. Poza tym trzeba przyznać, że użytkownicy mogą liczyć na nieco więcej niż tylko drobne zmiany w obszarze pulpitu, które w przypadku Visty zupełnie się nie sprawdziły.

Adrian Nowak


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

03.03.2011 r.

Pekin chce monitorować lokalizację użytkowników komórek, 18:49

02.03.2011 r.

Intel o 450 milimetrach i 10 nanometrach, 15:59


Nowsze

05.03.2011 r.

Jedwab w tranzystorach, 13:44

07.03.2011 r.

19-latek stworzył wyszukiwarkę, która zagrozi Google?, 17:57


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2021 | Prywatność | Load: 0.92 | SQL: 13 | Uptime: 57 days, 11:00 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl