heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Wtorek 20 kwietnia 2021 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Wtorek, 15 lutego 2011, 17:10

Intel jednak pokazuje tablet z MeeGo

Choć już bez Nokii, Intel nie zamierza wcale porzucać systemu, w którego tworzenie włożył niemało środków.

Choć Nokia wstrzymała plany pierwszego smartfona z MeeGo, nie oznacza to, że oparty o Linuksa system zostanie całkowicie zapomniany.

Intel, który miał swój duży wkład w tworzenie systemu, zaprezentował na Mobile World Congress w Barcelonie pierwszy tablet z MeeGo. Oprogramowanie dostępne jest na wiele platform, przy czym każda z nich wyposażona jest w inną wersję interfejsu.

Tabletowe UI także jest zatem nowością. Jak wspomina Doug Fisher z Intela: "skupia się wokół użytkownika... zamiast wokół aplikacji". "Tradycyjne urządzenia wchodzą w interakcję z aplikacjami, to wchodzi w interakcję z obiektami" - dodaje Fisher.

Całość może brzmieć nieco zagmatwanie, szczególnie że Intel musi przedstawiać fakty nieco pozytywniejszymi niż są. Bez pomocy Nokii, a przynajmniej nie takiej, jak można sobie to było wyobrażać jeszcze kilka miesięcy temu, Intel będzie miał spore trudności w wypromowaniu systemu.

Obecnie zwraca on między innymi uwagę na otwartość MeeGo, jednak przy okazji nie dodaje, że bardzo podobnie rozwijany jest także Android.

Adrian Nowak


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

14.02.2011 r.

Bakteria przejęła ludzkie DNA, 18:44

Qualcomm o przyszłych układach Snapdragon, 18:42


Nowsze

15.02.2011 r.

Dwustronna komunikacja radiowa jest możliwa, 17:11

16.02.2011 r.

Tegra 3 - mocna odpowiedź na przyszłe Snapdragony, 17:27


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2021 | Prywatność | Load: 0.74 | SQL: 16 | Uptime: 230 days, 1:07 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl