heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Sobota 29 stycznia 2022 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Piątek, 7 stycznia 2011, 17:04

Czy potrzeba nam kolejnego portalu aukcyjnego?

Rynek aukcyjny w Polsce jest zmonopolizowany i wydawało się, iż kolejny portal aukcyjny nie jest potrzebny. Tymczasem tempo rozwoju Aukcjusza, serwisu społecznościowo-aukcyjnego, powstałego w zeszłym roku, mówi samo za siebie.

Po 5 miesiącach działalności możemy się pochwalić szybkim przyrostem użytkowników i fanów oraz bardzo dużą ilością aukcji. W tej chwili mamy ponad pół miliona aukcji, współczynnik sprzedaży w serwisie codziennie rośnie. Analiza raportów i statystyk rynku aukcyjnego w Polsce pokazuje, iż żaden inny serwis nie rozwijał się tak szybko – mówi jeden z twórców Aukcjusza, Konrad Sobiczewski.

Już w tej chwili serwis znajduje się na 3 miejscu w rankingu serwisów aukcyjnych w Polsce, wyprzedzając portale , które istnieją na rynku już kilka lat. Ta sytuacja przypomina nieco moment przełamania monopolu na rynku telefonii komórkowej – też wydawało się, iż kolejni operatorzy nie znajdą już użytkowników i nie mają czym konkurować.

- Startowaliśmy z pełną świadomością trudności, które możemy napotkać. Codziennie udoskonalamy serwis, bardzo uważnie słuchamy naszych użytkowników i ich potrzeb. Już wiemy, że aukcjuszowcy są nieco młodsi niż przeciętni użytkownicy aukcji, bardziej otwarci i nowocześni, cenią sobie indywidualne, niekorporacyjne podejście – dodaje Konrad Sobiczewski.

Kupujący szczególnie doceniają opcje „aukcji video”. Dzięki nim mogą łatwiej i szybciej zapoznać się z wybranym przedmiotem, co jest szczególnie przydatne przy kupowaniu przedmiotów o wielu różnorodnych funkcjach i cechach, jak choćby odkurzacz czy wózek dziecięcy. Na podstawie filmiku kupujący może dokładnie poznać mechanizm czy głośność działania danego przedmiotu. Sprzedawca zaś nie traci czasu na tasiemcowe opisy dziesiątek funkcji…

Dodatkową korzyścią dla użytkowników serwisu jest hojny Program Partnerski, dający w zasadzie nieograniczone możliwości pasywnego zarabiania, nawet osobom nie posiadającym firmy, własnych towarów czy choćby strony internetowej. Warunkiem korzystania z narzędzi do zarabiania jakie daje Aukcjusz, jest założenie bezpłatnego konta użytkownika. Z logiki programu wynika, że im szybciej dołączy się do społeczności, tym większe możliwości zarobku.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

05.01.2011 r.

Lexar: 128 GB na karcie SD, 16:25

Canon wypuszcza nowe "kompakty", 16:23


Nowsze

07.01.2011 r.

Windows 7 na ARM, 17:08

Nvidia kupi licencję ARM, 17:08


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2022 | Prywatność | Load: 0.79 | SQL: 13 | Uptime: 66 days, 14:15 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl