heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Środa 21 kwietnia 2021 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 30 czerwca 2010, 17:14

Samsung przedstawia szybką pamięć SSD 512 GB

Samsung Electronics Co. przedstawia pierwszą pamięć SSD (Solid State Drive) opartą na układach NAND pracujących w trybie toggle-mode DDR. Nowa 512 gigabajtowa pamięć SSD zapewni wydajne i bezpieczne przetwarzanie danych.

Nowa 512 GB pamięć SSD korzysta z 30 nanometrowych, 32 gigabajtowych układów NAND, których produkcję Samsung rozpoczął w listopadzie ubiegłego roku. Toggle-mode DDR razem z interfejsem SATA 3.0 Gbps umożliwiają odczytywanie danych z prędkością 250 MB/s i zapisywanie ich z prędkością 220 MB/s. To trzykrotnie więcej niż w przypadku standardowego dysku twardego. Dzięki takim osiągom, dwa standardowej długości filmy DVD (ok. 4 GB każdy) mogą być na niej zapisane w zaledwie minutę.

Dzięki opracowaniu specjalnego kontrolera trybu toggle-mode DDR NAND, o niskim zapotrzebowaniu na energię, firmie Samsung udało się utrzymać pobór prądu na takim samym poziomie, jak w przypadku pamięci NAND SSD o pojemności 256 GB, wykonanej w 40 nm procesie produkcyjnym. Kontroler analizuje częstotliwość użycia i preferencje użytkownika dostosowując się do niego i automatycznie aktywuje tryb niskiego poboru mocy, który może przedłużyć czas pracy notebooka na baterii o godzinę, a nawet dłużej.

Pamięć Samsung 512 GB SSD do ochrony zapisanych na niej danych, korzysta ze wzmocnionego, 256 bitowego algorytmu AES, zapewniając bezpieczeństwo w przypadku ataku hakera, zagubienia bądź kradzieży notebooka.

Nowe pamięci SSD Samsung zapewniają krótszy czas startu komputera i uruchamiania aplikacji. Przeprowadzone przez firmę testy pokazały nawet dziewięciokrotny wzrost wydajności komputerów wyposażonych w nowe pamięci SSD względem posiadających standardowe dyski twarde. Ponadto, funkcja inteligentnego zarządzania optymalizuje pracę w tle, co w połączeniu z popularną w Windows 7 funkcją TRIM zapewnia niezawodność pamięci w trybie zapisu.

Samsung planuje rozpoczęcie masowej produkcji pamięci 512 GB SSD w lipcu. W efekcie w ofercie firmy znajdą się pamięci SSD o pojemności od 64 GB do 512 GB.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

30.06.2010 r.

Czemu rtęć jest groźniejsza w oceanie?, 9:43

29.06.2010 r.

Najdoskonalsza pamięć kwantowa, 14:23


Nowsze

01.07.2010 r.

Dwa e-maile zrujnowały życie przedsiębiorcy, 11:41

Wypróbuj przed zakupem, 20:39


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2021 | Prywatność | Load: 0.53 | SQL: 18 | Uptime: 57 days, 10:09 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl