heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Sobota 19 września 2020 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 31 maja 2010, 09:14

IE6 służy firmom do... blokowania Facebooka

Jednym z powodów dalszego używania Internet Explorera 6 w firmach jest to, że przeglądarka ta uniemożliwia korzystanie z niektórych usług - tak uważa przedstawiciel Microsoftu Stuart Strathdee. Można to uznać za sprytne wykorzystanie wad starej przeglądarki, ale mimo to lepiej sięgnąć po tę nowszą.

Stuart Strathdee na blogu Windows 7 Australia napisał o tym, że wciąż używana przeglądarka IE6 frustruje twórców aplikacji internetowych. Ten problem dostrzega także Microsoft, który aktywnie stara się zmniejszać udział tej przeglądarki w rynku. IE6 jest przeglądarką mało bezpieczną i daleką od sieciowych standardów. To właśnie tę przeglądarkę wskazuje się jako powód spadku popularności Internet Explorera.

Zdaniem przedstawiciela Microsoft są trzy powody, dla których niektóre firmy nadal korzystają z IE6:

 • firmy korzystają z aplikacji, które polegają na zachowaniu przeglądarki IE6;
 • migracja na nową przeglądarkę może być w niektórych organizacjach długotrwałym procesem, wymagającym planowania;
 • niektórym firmom odpowiada to, że serwisy społecznościowe takie jak Facebook lub YouTube nie są dostępne lub nie mogą się prawidłowo wyświetlać w IE6.


 • Stuart Strathdee oczywiście zachęca do migracji na IE8 i stosowanie innych ograniczeń dla pracowników. Trudno odmówić mu racji. Łatwe blokowanie Facebooka nie powinno być powodem stosowania 9-letniej przeglądarki, która także w zakresie bezpieczeństwa odstaje od młodszych produktów.

  Firmy pozostające przy IE6 odcinają sobie drogę do innowacji. Przykładowo aplikacje biurowe Google nie współpracują z tą starą przeglądarką. Dla czołowych producentów ważniejsze jest ulepszanie nowych produktów i postęp, niż dbanie o wsparcie dla IE6. Czy warto rezygnować z nowych narzędzi tylko po to, aby zablokować Facebooka czy Allegro?

  Jeszcze inną rzeczą jest podejście do pracownika. Jeśli pracownik przyzwyczajony jest do nowocześniejszych produktów, to stare oprogramowanie w firmie może go zwyczajnie frustrować i będzie utrudniać prace. Poza tym pracownicy powinni być uświadamiani w zakresie bezpieczeństwa. Wiele mówi się o tym, że firmy powinny tworzyć swoje polityki bezpieczeństwa, wyjaśniać ludziom ich znaczenie i wymagać przestrzegania określonych procedur. Rezygnowanie z takiego podejścia na rzecz starego oprogramowania wydaje się zbyt daleko idącym lenistwem.

  Marcin Maj


  Wersja do druku
  Poleć znajomym: Udostępnij

  Podobne tematy


  Starsze

  29.05.2010 r.

  LCD z elastycznym szkłem?, 15:18

  Pokonano barierę szybkości w sieci podmorskiej, 15:17


  Nowsze

  31.05.2010 r.

  Połączyli SSD z napędem optycznym, 18:05

  Chiny: Superkomputer Nebulae w czołówce, 18:10


  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


  Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?  Autor:  


  Copyright © 2002-2020 | Prywatność | Load: 0.52 | SQL: 16 | Uptime: 71 days, 20:50 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl