heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Niedziela 20 września 2020 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Sobota, 21 listopada 2009, 17:25

Facebook grozi pozwem za handel przyjaciółmi

Kupowanie przyjaciół i osób śledzących profil stoi w sprzeczności z regulaminem Facebooka. Dlatego też serwis grozi pozwem firmie, która nimi handluje.

Na serwisach społecznościowych da się zarabiać, co jednak próbują udowodnić niekoniecznie ci, którzy są ich właścicielami. Firma USocial chce na gotówkę przekuć pragnienie wielu osób do posiadania wysokiej liczby przyjaciół. To bowiem, w przeważającej mierze, jest wyznacznikiem statusu społecznego w wirtualnym świecie - im więcej znajomych, tym większa popularność.

Wiele osób kieruje swe kroki do Internetu, by tam szukać tego, czego brakuje im w codziennym, rzeczywistym życiu. USocial oferuje internautom dokładnie to, czego szukają - przyjaciół, a także osoby, które śledzą profil. Oczywiście za pieniądze. Facebook, największy gracz na rynku serwisów społecznościowych, uważa, że działania te naruszają jego politykę względem użytkowników - podaje serwis BBC News.

Firma wysłała do USocial pismo, w którym zażądała zaprzestania sprzedawania znajomych i osób śledzących, grożąc podjęciem kroków prawnych. Facebook zarzuca firmie wykorzystywanie metod nieuczciwego marketingu do zdobywania loginów osób posiadających konta w serwisie i rozsyłanie spamu.

USocial przystał na warunki Facebooka, nie zgodził się jednak całkowicie zrezygnować ze świadczenia tego rodzaju usług. Zobowiązał się do skasowania wszelkich informacji o loginach użytkowników, które zdobył bez ich zgody. Mimo to odparł zarzuty serwisu, twierdząc, że nie wysyłał spamu ani nie używał specjalnych narzędzi internetowych do zbierania danych o internautach.

Na stronie firmy USocial umieszczona zostanie dodatkowo informacja, że nie jest ona w jakikolwiek sposób powiązana z Facebookiem.

Michał Chudziński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

21.11.2009 r.

Miliony ataków na chińską armię, 17:24

20.11.2009 r.

SPARKLE wypuszcza nową kartę graficzną GeForce GT240, 9:59


Nowsze

23.11.2009 r.

Rządowi bardzo śpieszno do cenzurowania sieci, 16:38

Krytyczny błąd w Internet Explorerze?, 16:39


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2020 | Prywatność | Load: 0.82 | SQL: 13 | Uptime: 16 days, 6:18 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl