heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Sobota 19 września 2020 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 14 września 2009, 10:56

Facebook Lite dla wolniejszych łączy

Serwis dostrzegł, że nie wszyscy jego użytkownicy korzystają z szybkich łączy internetowych. Dlatego też uruchomił wersję Lite.

Liczba użytkowników Facebooka przekracza już ćwierć miliarda i dalej rośnie. Aby sprostać temu wyzwaniu serwis zapowiedział zwiększenie zatrudnienia o 50 procent. 70 procent użytkowników łączy się spoza Stanów Zjednoczonych, co także jest wyzwaniem, głównie ze względów infrastrukturalnych.

Nie wszędzie bowiem jest łatwy dostęp do internetu szerokopasmowego. Z myślą o tych właśnie użytkownikach, głównie w krajach rozwijających się, serwis uruchomił wersję Lite. Będzie on oferować mniej funkcji niż standardowy, za to ma działać szybciej, przez co stanie się bardziej dostępny dla osób z wolniejszymi łączami.

Z wyglądu przypomina trochę Twittera. Niektórzy są zdania, że Facebook Lite będzie idealnym rozwiązaniem także dla osób początkujących, a także tych, których obecny rozbudowany serwis trochę przytłacza.

Wśród dostępnych funkcji są przesyłanie filmów i zdjęć, wysyłanie wiadomości, a także przeglądanie profili innych użytkowników.

Pierwsze komentarze wobec nowej wersji są przychylne. Część użytkowników obecnej zapowiedziała przejście do Facebook Lite. Sukces serwisu może skłonić także innych graczy na rynku serwisów społecznościowych do podobnych działań.

Facebook Lite dostępny jest obecnie dla użytkowników z Indii i Stanów Zjednoczonych.

Michał Chudziński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

14.09.2009 r.

Taobao - nowy rywal eBay?, 10:54

Twitter rośnie w USA szybciej niż się spodziewano, 10:53


Nowsze

14.09.2009 r.

Amerykanie lubią hybrydy, 12:41

Z Visty na 7, 12:42


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2020 | Prywatność | Load: 0.66 | SQL: 18 | Uptime: 16 days, 5:59 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl