Czwartek, 6 sierpnia 2009, 16:10
Miliony programów dziurawe przez XML-a
W bibliotekach XML stworzonych przez Suna, Apache Software Foundation, Python Software Foundation i Gnome Project odkryto poważne błędy umożliwiające przeprowadzenie ataku DoS.Codenomicon produkuje narzędzie Defensics, które zajmuje się automatycznym analizowaniem kodu pod względem bezpieczeństwa. Na początku roku dodano do niego możliwość analizowania XML. Już pierwsze testy wykazały, że popularne biblioteki zawierają liczne luki.
- Dziury mogą zostać wykorzystane poprzez zachęcenie użytkownika do otwarcia odpowiednio spreparowanego pliku XML lub też wysłanie zapytania do witryny zawierającej spreparowany kod XML. Następstwa skutecznego ataku mogą być poważne - od możliwości przeprowadzenia ataku DoS po wykonanie szkodliwego kodu na zaatakowanej maszynie - czytamy na stronach Codenomicon.
Firma od dłuższego czasu współpracuje z producentami oprogramowania i fińskim CERT-em w celu rozwiązania problemu.
- Implementacje XML-a są wszechobecne, znajdziemy je w systemach i usługach, w których byśmy się ich nie spodziewali. Dla nas najważniejsze jest, by użytkownicy końcowi i organizacje, którzy używają tych bibliotek zainstalowali ich najnowsze wersje. Niniejsze oświadczenie to początek długiej drogi rozwiązywania problemów, która zakończy się dopiero wówczas, gdy łaty zostaną zastosowane w systemach produkcyjnych - mówi Erka Koivunen z CERT-FI.
Mariusz Błoński
Wersja do druku
Podobne tematy
Sieć hoteli Marriott uboższa zaledwie o 3 miliony dolarów
, 15.03.2019 r.
Ramnit zainfekował ponad 3 miliony komputerów z Windows
, 27.02.2015 r.
3 miliony dolarów za hakera
, 26.02.2015 r.
Amazon: Cztery miliony w cztery tygodnie
, 02.01.2012 r.
Gwiazdy YouTube zarabiają miliony dolarów
, 01.03.2011 r.Starsze
Ekran wyboru także w MS Office, 16:08
Epson Stylus SX410, 16:05
Nowsze
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?
Copyright © 2002-2025 | Prywatność | Load: 2.47 | SQL: 14 | Uptime: 164 days, 1:53 h:m |
Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl