heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Piątek 28 lutego 2020 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Czwartek, 30 lipca 2009, 09:09

AVG Technologies przedstawia pierwsze dane uzyskane w centrum M-TRAP

Firma AVG Technologies, globalny dostawca rozwiązań bezpieczeństwa internetowego, któremu zaufało już ponad 80 milionów klientów, ogłosiła dziś pierwsze wyniki badań prowadzonych w swoim centrum badawczym M-TRAP. Centrum AVG Malware TRAP (M-TRAP – Malware Trending, Reporting, Analysis, Prevalence) zbiera i analizuje informacje o złośliwym oprogramowaniu i sposobach jego rozprzestrzeniania się w Internecie.

Naukowcy z Centrum M-TRAP badają złośliwe oprogramowanie w warunkach kwarantanny, pozyskując dane za pośrednictwem ponad 80 milionów użytkowników oprogramowania AVG na całym świecie. Dane od Polskich użytkowników rozwiązań zabezpieczających AVG, którzy zgodzili się informować o złośliwym oprogramowaniu wykrytym na ich komputerach, są gromadzone przez ekspertów z M-TRAP od stycznia tego roku.

- W styczniu otrzymaliśmy od naszych Polskich użytkowników informacje o 10 milionach przypadków zagrożeń złośliwym oprogramowaniem. Od tego czasu liczba ta systematycznie rosła, dochodząc do niemal 100 milionów w styczniu – powiedział Karel Obluk, CTO AVG Technologies, inicjator projektu M-TRAP. Dane z Polski pochodzą głównie od użytkowników darmowej wersji oprogramowania AVG Free Anti-Virus, którzy stanowią większość wszystkich polskich użytkowników AVG.

Każdego miesiąca około 90 procent polskich użytkowników AVG, którzy wyrazili chęć informowania firmy o zagrożeniach wykrytych na ich komputerach, natyka się na co najmniej jeden przypadek złośliwego oprogramowania. Wśród najczęściej pojawiających się zagrożeń znajdują się Adware.CoolWebSearch, którego rekordowa liczba zgłoszeń do AVG w miesiącu wynosiła 8 i pół miliona i przypadła na czerwiec, oraz Dropper.Generic.VUZ, z rekordową liczbą zgłoszeń wynoszącą 6,1 miliona w lutym. Jednak większość zagrożeń dopiero czeka na zidentyfikowanie.

- M-TRAP wyszukuje wzajemne połączenia w celu wykrywania złośliwego oprogramowania i zapobiegania jego rozprzestrzenianiu. Wyniki naszych badań wykorzystujemy do rozwijania nowych technologii skutecznej walki przeciwko tego rodzaju zagrożeniom komputerowym – powiedział Obluk.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

30.07.2009 r.

Promocja cenowa Kaspersky Lab , 9:07

29.07.2009 r.

Microsoft i Yahoo! podpisały umowę o współpracy, 19:29


Nowsze

30.07.2009 r.

Panda 2010 po polsku, 9:12

Thecus: Pierwsze na świecie serwery NAS z obsługą dysków SAS, 9:17


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2020 | Prywatność | Load: 0.63 | SQL: 13 | Uptime: 93 days, 2:39 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl