heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Wtorek 2 czerwca 2020 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Wtorek, 23 czerwca 2009, 21:42

MySpace zwolni 2/3 zagranicznych pracowników

Większe od spodziewanych cięcia zatrudnienia, a także likwidacja części zagranicznych biur - w ten sposób MySpace ma poprawić swoją sytuację finansową.

W wydanym dzisiaj oświadczeniu właściciel serwisu MySpace - Fox Interactive Media - poinformował o głębszych cięciach.

W biurach serwisu na całym świecie zatrudnionych jest około 450 osób. Zwolnionych ma zostać przynajmniej 300 z nich, a przynajmniej cztery biura poza Stanami Zjednoczonymi zostaną całkowicie zamknięte. Jako możliwe miejsca oszczędności wskazuje się lokalizacje w Argentynie, Brazylii, Kanadzie, Francji, Indiach, Włoszech, Meksyku, Rosji, Szwecji oraz Hiszpanii.

Po zakończeniu restrukturyzacji głównymi pozaamerykańskimi biurami serwisu mają być Londyn, Berlin oraz Sydney. Ze względu na duży potencjał, cięcia nie dotkną biur w Chinach i Japonii.

Times Online sugeruje jednak, że cięcia może czekać także oddział w Zjednoczonym Królestwie, gdyż jest on największy po amerykańskim. Przypomina także, że w zeszłym tygodniu w Stanach Zjednoczonych pracę stracił blisko co trzeci pracownik MySpace.

Owen Van Natta, dyrektor generalny serwisu, powiedział, że po przejrzeniu dokładnie struktury i wielkości firmy, okazało się, że zatrudnienie jest zdecydowanie zbyt duże, zwłaszcza w obecnej sytuacji gospodarczej. Fox Interactive Media od momentu kupienia serwisu w 2005 roku za 580 milionów dolarów próbuje umocnić jego pozycję. Ma on jednak spore problemy ze zdobywaniem nowych użytkowników. Ma ich obecnie około 125 milionów, podczas, gdy konkurencyjny Facebook przekroczył już barierę 200 milionów.

Michał Chudziński
`

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

23.06.2009 r.

Partia Piratów ma człowieka w Bundestagu, 21:39

Nowy G1 w sierpniu, 10:36


Nowsze

23.06.2009 r.

Testy pływającej turbiny, 21:44

Symantec ostrzega przed atakiem na Windows, 21:47


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2020 | Prywatność | Load: 1.69 | SQL: 13 | Uptime: 129 days, 20:40 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl