heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Niedziela 20 września 2020 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 8 czerwca 2009, 09:05

Facebook stanie się Twitterem?

Rosnący Twitter długo jeszcze nie zagrozi pozycji Facebookowi. Mimo tego największy serwis społecznościowy świata zdaje się planować wykoszenie konkurencji.

Mający ponad 200 milionów użytkowników serwis społecznościowy Facebook nie ustaje w zmianach, których celem jest umocnienie swojej pozycji w Internecie. Serwis postanowił wkroczył na terytorium do tej pory okupowane wyłącznie przez Twittera. Krótkie wiadomości przesyłane przez użytkowników są podstawą Twittera. Ponieważ jego popularność szybko rośnie, rozwiązanie to wprowadza u siebie Facebook.

Chce umożliwić swoim użytkownikom korzystanie z serwisu poprzez wysyłanie SMS-ów. Włączenie tej funkcjonalności na swoim koncie sprawi, że na telefon komórkowy otrzymywać będziemy informacje o zmianach na profilach znajomych, a także stronach fanów. Odpisując na otrzymaną wiadomość, można na danym profilu umieścić komentarz - informuje serwis The Next Web.

Wkroczenie do strefy Twittera oznacza jedno - Facebook nie zamierza biernie przyglądać się szybko rosnącej liczbie użytkowników młodszego kuzyna. Mimo że jego pozycja nie wydaje się zagrożona, firma woli dmuchać na zimne. Wprowadzając u siebie to, co Twitter ma już od dawna, chce się pozbyć konkurenta. Pytanie tylko, czy właśnie tego oczekują internauci? Miejsca w Sieci jest wystarczająco dużo dla obu serwisów, z których każdy mógłby dostarczać różnego rodzaju usług.

Oczywiście ostateczny los obu serwisów zależy od nas - internautów.

Michał Chudziński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

08.06.2009 r.

Twitter zweryfikuje użytkowników, 9:04

USA: Dostawca Internetu odcięty, 9:01


Nowsze

08.06.2009 r.

Intel planuje duże zakupy, 14:32

Partia Piratów w Parlamencie Europejskim, 14:36


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2020 | Prywatność | Load: 0.65 | SQL: 14 | Uptime: 16 days, 7:11 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl