heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Środa 27 października 2021 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Piątek, 15 maja 2009, 10:15

Japonia: Google obniży kamery

Problemom Google w Japonii nie widać końca. Firma zmuszona została do ponownego zrobienia zdjęć we wszsytkich miastach, gdy okazało się, że wysoko umieszczona kamera pokazywała życie na prywatnych posesjach.

Google nie ma szczęścia do swoich usług w Japonii. Nie dość, że firma ostatnio zaliczyła bardzo dużą wpadkę związaną z historycznymi mapami Kraju Kwitnącej Wiśni, to dodatkowo nie ustają krytyczne głosy pod adresem Street View. Tradycyjnie chodzi o prywatność.

Okazało się bowiem, że instalowane na samochodach kamery znajdują się zbyt wysoko, jak na japońskie standardy. W wielu wypadkach zastosowanie standardowej wysokości było wystarczające, by kamery robiły zdjęcia na prywatnych posesjach Japończyków. Wynika to faktu, że ulice i chodniki w wielu miastach sa bardzo wąskie, przez co wysoko umieszczona kamera "wkrada się" do domów. Firma podjęła decyzję o ich obniżeniu o 40 centymetrów.

Street View pozwala obecnie na wirtualne wędrówki po 12 japońskich miastach, w tym Tokio i Osace. We wszystkich jednak zdjęcia zostaną zrobione ponownie - podaje BBC News.

W tym tygodniu Google napotkała także na opór władz Grecji, które zażądały od firmy wyjaśnień co do środków, mających zapewnić ochronę prywatności mieszkańców państwa.

Michał Chudziński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

14.05.2009 r.

Nowa seria notebooków Acer Aspire Timeline, 15:10

Fujitsu Venus - najbardziej wydajny procesor na świecie, 15:03


Nowsze

15.05.2009 r.

Sony: Rozwód z Ericssonem?, 10:16

BSA: 50 mld USD strat przez piractwo, 15:19


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2021 | Prywatność | Load: 1.23 | SQL: 18 | Uptime: 78 days, 19:37 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl