heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Wtorek 20 kwietnia 2021 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Czwartek, 9 kwietnia 2009, 13:56

Intel: Netbooki są dla dzieci

Według Ananda Chandrasekhera - starszego wicedyrektora firmy Intel i dyrektora generalnego Ultra Mobility Group, netbooki nie są dobrym wyborem dla osób dorosłych, są za to idealnymi komputerami dla dzieci.

"Netbook jest dla dziecka fantastyczny, jednak jako dorosły, prawdopodobnie będziesz wolał notebooka. To prosty sposób na umiejscowienie tych produktów (na odpowiednim segmencie rynku - red.) i myślenie o nich" - stwierdził Chandrasekher na konferencji IDF w Pekinie.

W zeszłym roku, Stu Pann - wicedyrektor działu sprzedaży i marketingu Intela, przyznał, że przedsiębiorstwo pierwotnie wyobrażało sobie netbooki jako budżetowe produkty, przeznaczone na rynki wschodzące oraz dla małych dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z komputerami. Dopiero z czasem netbooki zaadaptowały się na rynku "znacznie poważniejszych" odbiorców. Pann dodał też, że 10-calowy ekran jest "dobry na godzinę", jednak bez wątpienia nie nada się do codziennego użytku.

Serwis CNET stwierdził, że komentarze Intela są próbą umiejscowienia netbooków we "właściwym" przedziale rynkowym. Ma to być odpowiedzią na pojawiające się coraz bardziej "szykowne" komputery z procesorami Atom na pokładzie, podczas gdy układy te miały być zarezerwowane dla najbardziej low-endowych konstrukcji.

Dziwnym zbiegiem okoliczności wydaje się próba postawienia Atomów w innym świetle, zaledwie na kilka tygodni przed wprowadzeniem do sprzedaży pierwszych notebooków zbudowanych w oparciu o platformę CULV.

Grzegorz Pietrzak


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

09.04.2009 r.

Microsoft naruszył patent - musi zapłacić, 9:35

08.04.2009 r.

UE: E-maile oraz rozmowy w Sieci pod kontrolą, 18:32


Nowsze

09.04.2009 r.

HP TouchSmart IQ522pl z ekranem dotykowym, 15:25

Energia z ruchu i Słońca, 15:26


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2021 | Prywatność | Load: 1.20 | SQL: 18 | Uptime: 230 days, 2:34 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl