heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Niedziela 20 września 2020 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Wtorek, 10 marca 2009, 12:20

Facebook popularniejszy od e-maila

Serwisy społecznościowe wyprzedziły popularnością pocztę elektroniczną - takie zaskakujące wyniki przynoszą badania przeprowadzone przez Nielsen Online.

Serwisy społecznościowe od dwóch lat przeżywają okres bardzo szybkiego rozwoju, mierzonego głównie liczbą swoich użytkowników. Największe z nich, jak MySpace czy Facebook, mają ich już przeszło 100 milionów każdy. Ich rosnąca popularność wynika nie tylko z rozwoju serwisów stricte społecznościowych, ale także z faktu, że sama idea tworzenia społeczności zyskuje na znaczeniu.

Tym pewnie można tłumaczyć wyniki ostatnich badań firmy Nielsen Online, które opublikowano 9 marca w odniesieniu do Australii, Brazylii, Francji, Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Wynika z nich, że serwisy społecznościowe wyprzedziły popularnością... pocztę elektroniczną.

O ile z poczty elektronicznej korzysta 65,1 proc. osób surfujących w sieci, o tyle z serwisów społecznościowych już 66,8 proc. To czwarta najpopularniejsza kategoria stron odwiedzanych przez internautów - wyżej są związane z oprogramowaniem komputerowym, portale oraz wyszukiwarki. Z badań Nielsena wynika także, że największą popularnością wśród internautów cieszy się serwis Facebook.

Nielsen Online poinformował także, że coraz większe znaczenie dla rozwoju serwisów społecznościowych mają użytkownicy telefonów komórkowych, którzy zwiększają swoją aktywność w internecie. Liczba użytkowników serwisów wzrosła w 2008 roku o 249 proc. w Wielkiej Brytanii i o 156 proc. w Stanach Zjednoczonych.

Michał Chudziński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

10.03.2009 r.

Wolfram Alpha zrozumie użytkownika?, 12:10

09.03.2009 r.

PMP z aparatem 1,3 Mpix, 18:23


Nowsze

10.03.2009 r.

Philips: Przenośne głośniki do laptopa, 17:35

Badania kropelkowe, 17:36


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2020 | Prywatność | Load: 0.96 | SQL: 13 | Uptime: 16 days, 6:36 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl