Środa, 4 marca 2009, 08:48
Aborcja przez Internet
Zagraniczne portale umożliwiają nabycie tabletek wywołujących poronienia. Zdaniem warszawskiej prokuratury okręgowej jest to zgodne z prawem.Prokuratura polska nie podejmie postępowania wobec serwisu, którego właścicielem są feministki, umożliwiające za pośrednictwem strony nabycie środków aborcyjnych - czytamy w artykule na Polskatimes.pl.
Wspomniana organizacja feministyczna poleca zainteresowanym kobietom stosowanie kombinacji dwóch leków. Na tejże stronie czytamy, że "aborcja przy użyciu tabletek jest bardzo bezpieczna i przebiega podobnie do poronienia".
Według zapewnień kobiet, które prowadzą serwis, metoda dokonania samodzielnej aborcji jest bezpieczna i przeprowadzona została pomyślnie u ponad miliona kobiet.
Lekarze, na których powołuje się Polskatimes.pl, wątpią jednak w bezpieczeństwo usunięcia niechcianej ciąży. Ich zdaniem środki sprzedawane w serwisie mogą powodować poważne konsekwencje - obok powikłań także niepłodność. Powagi sytuacji nadaje fakt, że leki te mogą być aplikowane samodzielnie, bez nadzoru lekarza.
Mateusz Martyniuk, rzecznik prasowy prokuratury warszawskiej stwierdził, że sprzedaż leków niedopuszczonych do dystrybucji w Polsce, służących do aborcji, jest łamaniem prawa. Jednak powstały serwis jest zarejestrowany w Kanadzie i Holandii.
- Z ustaleń poczynionych w sprawie wynika, że produkt oferowany przez organizację jest dopuszczony do stosowania na terenie krajów, gdzie działa ta organizacja. Nadto sprowadzanie lekarstwa na własny użytek na obszarze Unii Europejskiej jest dozwolone - dodaje Martyniuk, stwierdzając, że nie można tego procederu nazwać przestępstwem.
W celu wyjaśnienia sprawy Dziennik Internautów poprosił o opinię prawnika, zaraz po jej otrzymaniu tekst zostanie zaktualizowany.
Daniel Kotowski
Wersja do druku
Podobne tematy
Oszuści coraz częściej rozprzestrzeniają wiadomości spamowe i phishingowe z legalnych stron internetowych firm
, 25.08.2019 r.
Zainteresowanie sklepami internetowymi wśród dzieci rośnie trzykrotnie wraz ze zmianą sposobu wyszukiwania towarów
, 15.06.2019 r.
Liczba szkodliwego oprogramowania atakującego urządzenia Internetu Rzeczy wzrosła ponad dwukrotnie w 2017 r.
, 19.09.2017 r.
Portale (nie)społecznościowe: zazdrość o znajomych internetowych pogarsza samopoczucie użytkowników
, 24.02.2017 r.
10 praktycznych porad w Dniu Bezpiecznego Internetu
, 09.02.2017 r.Starsze
Microsoft inwestuje w czasie kryzysu, 19:01
Byli pracownicy chętnie kradną dane, 16:52
Nowsze
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?
Copyright © 2002-2025 | Prywatność | Load: 1.65 | SQL: 14 | Uptime: 182 days, 13:13 h:m |
Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl