heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Sobota 21 grudnia 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Wtorek, 18 listopada 2008, 16:48

Telefonia komórkowa bez podsłuchów

Niewiele osób ma świadomość tego jak łatwo można podsłuchać rozmowę telefoniczną. Szczególnie duże straty może ponieść firma lub instytucja, gdy rozmowy telefoniczne o strategicznych działaniach czy poufne informacje zostaną podsłuchane.

Jak działa podsłuch?


Treść rozmowy telefonicznej może zostać podsłuchana przy wykorzystaniu urządzeń do przechwytywania sygnału GSM, bez konieczności montowania w telefonie dodatkowych urządzeń.

Użytkownik mobilny komunikuje się z systemem GSM za pośrednictwem stacji bazowych. Przy nawiązywaniu połączenia z siecią GSM telefon jest odpowiednio autoryzowany w najbliższej stacji za pomocą odpowiednich technik. Jest to względnie bezpieczne. Jeżeli jednak urządzenie do przechwytywania sygnału GSM (GSM Interceptor ) znajdzie się w pobliżu osoby dzwoniącej, może nastąpić połączenie właśnie z tym urządzeniem symulującym stację bazową. GSM Interceptor dopuści do połączenia z dowolnym telefonem komórkowym, który chce podsłuchać. Następnie sygnał zostanie przekazany do właściwej stacji bazowej. Co istotne, jednocześnie można podsłuchiwać setki rozmów nawet w dużej odległości od urządzenia GSM Interceptor.

Jak uniknąć podsłuchów?


Najprostszą metodą zabezpieczenia jest szyfrowanie rozmów telefonicznych oraz sms-ów. W Polsce, dystrybutorem unikalnych rozwiązań do szyfrowania rozmów telefonicznych firmy
Safe-com jest firma AutoID Polska S.A.

W ofercie są telefony z aplikacją szyfrującą rozmowy - nG SecurePhone+ oraz aplikacja szyfrująca sms-y SecureSMS. Dostępne jest także rozwiązanie korporacyjne do szyfrowania rozmów nG SecureServer, które umożliwia bezpieczne rozmowy z wykorzystaniem wielu telefonów komórkowych w firmach czy instytucjach. Produkty firmy Safe-Com dostępne są w wersjach dla systemów Symbian OS, Windows Mobile
i Pocket PC.

Technologia zastosowana w aplikacjach nG SecurePhone+ i nG SecureServer korzysta wyłącznie z uznanych protokołów szyfrujących (Diffie-Hellman i 256-bitowy AES). Oprócz wysokiej jakości zabezpieczeń, produkty firmy Safe-Com są bardzo proste w obsłudze oraz gwarantują wysoką jakość dźwięku, wyższą niż w przypadku normalnych połączeń GSM. Aplikacja gwarantuje również bezpieczeństwo danych w telefonie. W przypadku kradzieży urządzenia poufne dane kontaktowe nie zostaną ujawnione, ponieważ lista dostępna w telefonie zawiera wyłącznie pseudonimy. Kanał danych wykorzystywany przez rozwiązania firmy Safe-com dostępny jest we wszystkich sieciach telefonii komórkowej, dlatego aplikacje te mogą być stosowane przez użytkowników wszystkich sieci np. ERA, ORANGE, PLUS, PLAY. Dzięki wykorzystaniu Internetu, gwarantowana jest stabilność połączenia, nawet jeśli użytkownik jest w ruchu.

Rozmowy szyfrowane można przeprowadzać również z wykorzystaniem komputera. Umożliwia to aplikacja Voice-over-IP (dla systemów Windows XP/ Vista), która szyfruje rozmowy pomiędzy urządzeniem przenośnym a komputerem.

Dodatkowo technologia Mobile Voice-over-IP (mVoIP) pozwala na wykonywanie niedrogich połączeń za pośrednictwem kanału danych nawet w roamingu.

Rozwiązanie firmy Safe-com, gwarantujące bezpieczeństwo rozmów telefonicznych zostało stworzone zarówno jako usługa dla użytkowników indywidualnych, jak i rozwiązanie korporacyjne. Dzięki temu zarówno osoby prywatne jak i małe oraz duże firmy mogą zapewniać ochronę informacji przekazywanych telefonicznie.

Rozwiązania te mają kluczowe znaczenie dla zarządów i właścicieli firm, menedżerów, dyrektorów, prawników i innych osób, dla których bezpieczeństwo przekazywanych danych jest priorytetowe.

nG SecurePhone+

nG SecurePhone+



Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

18.11.2008 r.

Czy Polacy lepiej bawią się na wakacjach niż Rosjanie i Włosi? - raport HolidayCheck, 16:44

Kim jest współczesny turysta? - raport HolidayCheck, 16:42


Nowsze

18.11.2008 r.

Packard Bell EasyNote ML61 i EasyNote SL81, 16:53

Rośnie wartość rynku gier wideo, 16:54


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?



Autor:  










Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.60 | SQL: 11 | Uptime: 141 days, 23:39 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl