heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Sobota 16 stycznia 2021 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Czwartek, 30 października 2008, 15:02

Microsoft: Surface z dodatkowym obrazem

Badacze z brytyjskiego oddziału Microsoft Research pokazali bardzo interesujące rozszerzenie dla urządzenia Surface. Dodaje ono niejako drugi ekran do płaskiego wyświetlacza.

Surface to rodzaj komputera mieszczącego się w stole i wyposażonego w wyświetlacz wielodotykowy. Oferowane przezeń możliwości można obejrzeć na poniższym filmie:Teraz Microsoft dodał do Surface technologię nazwaną Second Light. Polega ona na emitowaniu dodatkowego obrazu przez powierzchnię wyświetlacza. Obraz ten możemy następnie oglądać na dowolnym półprzezroczystym materiale. Możemy więc wyświetlić na Surface satelitarne zdjęcie miasta, a na trzymanej w ręku półprzezroczystej kalce zobaczymy np. nazwy ulic. Dzięki temu nazwy ulic nie będą zaciemniały obrazu widocznego na wyświetlaczu. Gdy np. na Sufrace wyświetlimy zdjęcie samochodu, na kalce będziemy mogli obejrzeć jego wnętrze.

Second Light działa dzięki temu, że zamknięty w stole projektory wysyłają dwa obrazy. Z kolei sam wyświetlacz Surface'a jest przełączany pomiędzy zwykłym trybem, a trybem, w którym staje się on przezroczysty dla obrazu z projektora. Cały proces wyświetlania dwóch obrazów i przełączania wyświetlacza jest zsynchronizowany i odbywa się w sposób niewidoczny dla ludzkiego oka.

Nagranie jednego z uczestników konferencji PDC 2008, podczas której zaprezentowano nową technologię:Mariusz Błoński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

30.10.2008 r.

Karty graficzne Nvidii szukają ropy naftowej, 11:52

25-calowy telewizor OLED o grubości 1 mm, 11:48


Nowsze

30.10.2008 r.

Nadchodzą dobre czasy dla P2P?, 15:03

Pendrive pokryty złotem, 17:42


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


?ads - 30 października 2008, 17:12

Z elektroniki już nic mnie nie zdziwi. Za dużo możliwosci stwarza manipulacja prądem.Autor:  


Copyright © 2002-2021 | Prywatność | Load: 1.05 | SQL: 18 | Uptime: 178 days, 9:41 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl