heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Wtorek 2 czerwca 2020 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Piątek, 1 sierpnia 2008, 09:18

TP dostała kolejną karę

Prezes UKE nałożył na Telekomunikację Polską karę w wysokości 50 000 zł.

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej decyzją z dnia 30 lipca 2008 r. nałożył na Telekomunikację Polską S.A. karę pieniężną w wysokości 50 000 zł. za niewypełnienie w terminie warunków zapewnienia dostępu telekomunikacyjnego, określonych w decyzji Prezesa UKE z dnia 31 lipca 2007 r.

Prezes UKE dnia 31 lipca 2007 r. wydał decyzję zmieniającą umowę o dostępie do lokalnej pętli abonenckiej poprzez dostęp do węzłów sieci telekomunikacyjnej na potrzeby sprzedaży usług szerokopasmowej transmisji danych, zawartej w dniu 15 września 2006 r. pomiędzy Telekomunikacją Polską S.A. i Netią S.A. Decyzja ta umożliwiła świadczenie Netii S.A. usługi dostępu do sieci Internet w oparciu o hurtową usługę Bitstream Access (BSA) na liniach, na których świadczona jest usługa telekomunikacyjna na podstawie oferty hurtowego dostępu do linii abonenckich (Wholsale Line Rental - WLR). Decyzja opatrzona została rygorem natychmiastowej wykonalności.

W trakcie postępowania kontrolnego Prezes UKE stwierdził naruszenie decyzji z dnia 31 lipca 2007 r. polegające na niewypełnieniu w terminie warunków zapewnienia dostępu telekomunikacyjnego, dotyczące realizacji przez TP S.A. usługi BSA dla abonentów Netii S.A. korzystających z usługi WLR. Wysokość kary została ustalona z uwzględnieniem wielkości opóźnienia we wdrożeniu decyzji. Zapewnienie dostępu telekomunikacyjnego poprzez dostęp do węzłów sieci telekomunikacyjnej na potrzeby sprzedaży usług szerokopasmowej transmisji danych jest niezmiernie istotnym narzędziem regulacyjnym. Realnie wpływa na zapewnienie warunków skutecznej konkurencji na rynku usług telekomunikacyjnych, chroniąc w ten sposób interesy użytkowników końcowych.

Zgodnie z art. 209 ust.1 pkt 6 Pt karze pieniężnej podlega przedsiębiorca telekomunikacyjny, który nie zapewnia dostępu telekomunikacyjnego oraz rozliczeń z tego tytułu określonych w decyzji lub w umowie.

UKE

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

01.08.2008 r.

Nowe robaki atakujące serwisy MySpace oraz Facebook, 9:16

31.07.2008 r.

Wojskowy lot w kosmos, 22:43


Nowsze

03.08.2008 r.

Android w HTC zgodnie z planem, 4:06

Intel Nano szybszy od VIA Nano, 4:23


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2020 | Prywatność | Load: 0.70 | SQL: 8 | Uptime: 129 days, 21:33 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl