Poniedziałek, 28 lipca 2008, 17:20
SDJ 08/2008 - OpenGL
Sierpniowy Software Developer's Journal już w sprzedaży, a w nim...Automatyczne uruchamianie MIDletów
Albert Wachowicz
Albert opisuje jak dzięki bibliotekece Push Registry jest możliwe automatyczne uruchamianie aplikacji Java Microedtition bez aktywności użytkownika urządzenia mobilnego. Stanowi komponent systemu zarządzania aplikacjami, który odpowiada za cykl życia MIDletu od profilu MIDP2.0. Push Registry reaguje na określone zdarzenia i przywołuje odpowiednie aplikacje do ich obsługi. Aby aplikacja mogła być uruchamiana automatycznie system AMS musi posiadać odpowiedni wpis o danym programie i zdarzeniu. Służy do tego proces rejestracji który może się odbywać dynamicznie lub statycznie.
Shader Model 4.0 w OpenGL
Janusz Ganczarski
Janusz napisał jak znaczącym krokiem w ewolucji programowalnego potoku renderingu jest SM 4.0 i wskazuje kierunki rozwoju i projektowania aplikacji graficznych. O skali innowacji najlepiej świadczy fakt, że autorzy biblioteki DirectX 10 w całości bazującej na SM 4.0, zdecydowali się na zaprojektowanie zupełnie nowego API. Już teraz warto poznać nowe koncepcje programowalnego potoku renderingu i przetestować ich działanie w bibliotece OpenGL.
Systemy konwersacyjne - implemantacja
Łukasz Mazur
W artykule Łukasza zostały przedstawione implementacyjne aspekty tworzenia przykładowego systemu. Przedstawiany pomysł jest jedynie propozycją, która może być zmodyfikowana oraz oparta na innej technologi.
Eclipse
Bartosz Michalik
Bartosz w artykule postarał się zarysować obraz tego czym jest Eclipse. Aby się przekonać czy jest to narzędzie dla nas wystarczy ściągnąć niecałe 100 MB z internetu. Żeby się dowiedzieć czy jest to społeczność, której chcemy być częścią wystarczy zerknąć na stronę czy serwer news. Autor zachęca żeby spróbować, bo to nic nie kosztuje.
JAVA IDE
Bartosz Michalik
Bartosz w tym artykule skupia się na funkcjonalności Eclipse jako środowiska wspierającego programistów Java. Główna część funkcjonalności dostarczanej programistom Java zawiera się w projekcie JDT. Środowisko przebyło długą drogę pełną sugestii od jego użytkowników co pozwoliło na dopracowanie zestawu narzędzie.
54 OOXML – Post Scriptum
Arkadiusz Marta
Arkadiusz podjął się opisu drogi jaką przebył Office Open XML, nowy format plików promowany przez Microsoft, do momentu kiedy został zaakceptowany przez ISO/IEC jako norma międzynarodowa (IS). Zgodnie z procedurą w przeciągu kilku miesięcy będzie opublikowany pod nazwą IS 29500 – Office Open XML file formats. W rozumieniu ISO/IEC stanie się równoprawną alternatywą dla ODF (IS 32000).
Co to jest czas rzeczywisty i dlaczego go potrzebuję?
Steve Furr
Steve napisał że coraz częściej technologia czasu rzeczywistego znajduje swoje zastosowanie w standardowych systemach w sposób, który pozytywnie wpływa na doświadczenie użytkownika poprzez poprawę postrzeganej reakcji na określone zdarzenia lub przez zapewnienie, że ważne operacje są wykonywane w sposób uprzywilejowany w stosunku do pozostałych operacji w systemie. W życiu codziennym oczekujemy gwarantowanej niezawodności. To właśnie stabilność i niezawodność, jest obok reakcji w ściśle określonym czasie na zdarzenie systemu, główną cechą i zaletą systemów operacyjnych czasu rzeczywistego.
Własny „słup ogłoszeniowy”– tworzymy model danych oraz widoki
Piotr Plenik
Stworzenie własnego serwisu ogłoszeniowego, jest wyzwaniem, któremu postaramy się sprostać w ciągu najbliższych kilku artykułów. W tym artykule stworzymy podstawową funkcjonalność – przeglądanie ogłoszeń po kategorii oraz dodawanie nowych. Tutaj nie będziemy starać się stworzyć zarys, a gotowe narzędzie. Brzmi ciekawie? Czytajcie dalej. Naszą aplikację nazwiemy „postup” (z ang. postup – oznaczające wywieszanie ogłoszenia, informacji).
Symfony – tworzenie projektu
Piotr Plenik
Zdaniem autora stworzenie nowej aplikacji, zawsze jest wyzwaniem. Szczególnie, jeżeli z jakiś powodów, musimy skorzystać z nowego frameworka. Symfony został przygotowany, dla osób które poszukują wyzwania w samym tworzeniu aplikacji, a nie w uczeniu się narzędzia. Głównym celem artykuły jest pokazanie strony aplikacji w przeglądrce internetowej oraz możliwość wejścia w profesjonalne środowisko programistyczne.
Przyszłość Symfony – wersja 1.1
Marcin Swierczynski
Marcin opisuje zmiany które sprawiają, że nowe wydanie Symfony będzie pewną rewolucją. Warto jeszcze zaznaczyć, że istniejące aplikacje, korzystające z rozwiązań wersji 1.0 można uruchamiać w trybie zgodności.
FELIETON
Michał Małecki
Programować każdy może...
Materiały na CD
Multimedialny kurs SQL, CommTraffic.
Wersja do druku
Podobne tematy
SDJ 04/2009 - Rich Internet Application
, 28.03.2009 r.
SDJ 02/2009 - Programowanie urządzeń mobilnych
, 26.01.2009 r.
SDJ 11/2008 - E- Commerce
, 22.10.2008 r.
gDEBugger obsługuje OpenGL na GPU Chrome 400
, 07.10.2008 r.
SDJ 10/2008 - Joomla migracja z 1.0 do 1.5
, 25.09.2008 r.
SDJ Extra: MOSS - otwarte biuro
, 15.09.2008 r.
SDJ 02/2008 - OpenGL - programy cieniowania geometrii
, 28.01.2008 r.Starsze
Windows 7 według planu, 12:55
Dell przyznaje się do problemów z NVIDIĄ, 12:54
Nowsze
SDJ Extra 08/2008 - Adobe Flex, 17:27
Bilion stron w Google, 17:29
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?
Copyright © 2002-2025 | Prywatność | Load: 1.99 | SQL: 16 | Uptime: 326 days, 20:31 h:m |
Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl