heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Środa 21 kwietnia 2021 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Czwartek, 24 lipca 2008, 13:46

Intel przyspiesza Nehalem

Nie w grudniu, jak do tej pory informowano, ale już we wrześniu do sprzedaży mają trafić wykorzystujące architekturę Nehalem procesory Bloomfield.

Jak informują producenci płyt głównych, CPU zadebiutują razem z chipsetem X58. Nie należy jednak spodziewać się oficjalnej dostępności produktów w sprzedaży przed początkiem października.

Procesory Bloomfield będą obsługiwane przez nową podstawkę, dlatego analitycy spodziewają się, że ich wcześniejsze wprowadzenie na rynek nie będzie ze strony Intela kanibalizowaniem sprzedaży dotychczasowych CPU.

Intel wiąże ogromne nadzieje z Nehalemem, przedstawiając architekturę jako na tyle rewolucyjną, że zostawi konkurencję o lata w tyle pod względem wydajności. Główną bronią ma być zintegrowanie w CPU kontrolera pamięci.

Według słów przedstawiciela korporacji, Intel nie decydował się na stosowanie kontrolera w swoich dotychczasowych konstrukcjach ze względu na z jednej strony nieodwracalność tego kroku (wszystkie następne CPU będą musiały korzystać ze zintegrowanego kontrolera) oraz kwestię „wykorzystania asa z rękawa”: przyspieszenie działania będzie „jednorazowe”, w przyszłości Intel będzie musiał sięgnąć po inne środki zwiększenia wydajności procesorów.

Przyspieszona premiera Nehalema związana jest zapewne z planami szybszego niż początkowo sądzono wprowadzenia do sprzedaży przez AMD procesorów produkowanych w wymiarze technologicznym 45 nm.

Michał Tomaszkiewicz


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

24.07.2008 r.

Pierwszy silnik słoneczny, 13:45

Polskie miasta najczęściej wzmiankowane w Internecie - raport NewsPoint, 10:44


Nowsze

24.07.2008 r.

NASA przetestuje słoneczne żagle, 15:13

Diody LED tanie jak żarówki?, 15:16


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2021 | Prywatność | Load: 1.01 | SQL: 18 | Uptime: 57 days, 10:47 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl