heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Wtorek 20 kwietnia 2021 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Niedziela, 1 czerwca 2008, 13:21

Goręcej na linii Intel – NVIDIA?

Wraz ze zbliżającą się premierą Nehalema coraz częściej słychać plotki o przepychankach między Intelem a NVIDIĄ dotyczących obsługi nowych procesorów oraz technologii SLI.

Według nieoficjalnych informacji, Intel warunkuje udzielenie NVIDII licencji na produkcję chipsetów dla Nehalema od umożliwienia mu włączenia obsługi SLI do wszystkich swoich chipsetów. Jeśli NVIDIA się na to nie zgodzi, Intel – według pogłosek – nie udzieli producentowi GPU i chipsetów licencji technologicznej na obsługę nowego kontrolera pamięci, co w praktyce wykluczy NVIDIĘ spośród producentów chipsetów pod nowe procesory.

Gdyby doszło do takiego rozwoju wydarzeń, NVIDIA straciłaby nie tylko duży rynek płyt głównych, ale także rynek kart graficznych dla entuzjastów: chipsety Intela obsługują CrossFire, co w oczach entuzjastów faworyzowałoby rozwiązania AMD. SLI dostępne byłoby tylko w chipsetach NVIDII dla procesorów AMD.

NVIDIA nie komentuje sytuacji, Intel wydał dwa oświadczenia. W pierwszym informuje, że „stara się rozstrzygnąć sporne kwestie prywatnie z NVIDIĄ” oraz „ma nadzieję, że rozmowy zakończą się przyjaźnie i nie wpłyną na inne rejony współpracy obu producentów”. W drugim oświadczeniu Intel zaprzecza jednak wszystkim pogłoskom: „nie staramy się o koncesję na SLI w zamian za udostępnienie jakichkolwiek praw licencyjnych na technologie związane z Nehalemem”.

Michał Tomaszkiewicz


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

01.06.2008 r.

Apelacja w sprawie OOXML, 13:20

31.05.2008 r.

Mniej komórek w Europie Zachodniej, 14:23


Nowsze

01.06.2008 r.

AMD rozsyła Radeony 4850, 13:21

02.06.2008 r.

Google o swoich planach, 13:45


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2021 | Prywatność | Load: 0.87 | SQL: 19 | Uptime: 230 days, 27 min h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl