heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Czwartek 9 grudnia 2021 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Piątek, 25 kwietnia 2008, 12:04

Dorośli nie atakują serwerów

"Poważni" hakerzy już nie atakują stron internetowych i komputerów prywatnych wirusami. Pozyskują cenne poufne dane i handlują nimi w internecie. Internetowym sabotażem zajmują się młodzieżowe gangi - uważają eksperci.

Według specjalistów od zabezpieczeń w Internecie, dane takie jak numer czyjejś karty kredytowej to już powszechny towar, który można kupić na specjalnej stronie internetowej za kilka dolarów. Droższe są dane handlowe firm i karty medyczne pacjentów (kilkaset dolarów).

Na konferencji InfoSecurity Europe, która odbyła się we wtorek w Londynie, firmy zajmujące się zabezpieczaniem danych wymieniały się doświadczeniami.

To ważne, bo działalność przestępcza w sieci bardzo szybko się rozwija. Co miesiąc pojawia się nowa taktyka. Za rok przestępcy będą używali sposobów, których dziś nawet sobie nie wyobrażamy - mówi założyciel jednej z firm, Bruce Schneier.

Specjaliści zauważyli również, że "tradycyjni" hakerzy nie zniknęli z Internetu. Ale teraz wandalizmem i sabotażem w Sieci zajmują się nastoletni adepci tej sztuki. Często zrzeszeni w gangach.

Jak mówi przedstawiciel działającej w Azji firmy zajmującej się ochroną danych Paul Ducklin, jego przedsiębiorstwo poświęciło ostatnie pół roku na ściganie takiego gangu, najprawdopodobniej działającego w Chinach. Grupa atakowała instytucje rządowy i organizacje praw człowieka. Do e-maili z tytułami związanymi z Olimpiadą hakerzy dołączali wirusy komputerowe.

bsz


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

25.04.2008 r.

MUCI - nowy sposób na sterowanie komputerem, 12:02

Google nie chce systemu operacyjnego, 11:23


Nowsze

25.04.2008 r.

Apple zdecydowanie na plusie, 15:45

26.04.2008 r.

IBM trafi pod lupę EU?, 9:35


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


nerevarine - 25 kwietnia 2008, 14:08

Nie no, przepraszam bardzo, ale widzę tu mylenie pojęć. Haker nie wykorzystuje zdobytych danych, a jedynie udowadnia że można gdzieś tam się włamać i uzyskać dostęp do danych. Cyberwandalizm i wykorzystywanie danych to domena crackerów...
Niestety pojęcie haker tak się utarło, że podpina się je pod każdy atak...Autor:  


Copyright © 2002-2021 | Prywatność | Load: 0.77 | SQL: 9 | Uptime: 23 days, 11:07 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl