Gra planszowa dla przyszłych programistów
C-Jump jest grą planszową, dzięki której dzieci mogą nauczyć się podstaw programowania. Głównym tematem gry są zawody narciarskie, a niejako przy okazji, gracze poznają takie pojęcia, jak pętle, zmienne, polecenia warunkowe i składnię stosowaną w językach programowania C, C++ i Java.Gra jest przeznaczona dla 2-4 graczy od 11 lat. Celem gry jest przeprowadzenie swoich pionków, które symbolizują narciarzy, przez linię mety. Według strony strony produktu „gra pomaga w zrozumieniu działania programu komputerowego, złożonego z logicznych sekwencji poleceń”. Dzięki grze, dzieci (dorośli również) mogą zobaczyć składowe programu w formie fizycznej, niejako „w ruchu”.
Cena C-Jump to zaledwie 25 dolarów.
Fragment planszy gry C-Jump
Wersja do druku
Podobne tematy
Grafenowe bolometry mogą całkowicie zmienić zasady gry na polu komputerów kwantowych
, 07.10.2020 r.
Szkodliwy program Reductor przechwytuje ruch HTTPS poprzez manipulowanie generatorem „losowych” liczb przeglądarek
, 10.10.2019 r.
Liczba modyfikacji oprogramowania ransomware w II kwartale 2019 r. wzrosła dwukrotnie
, 25.08.2019 r.
Superszybkie monitory LG dla graczy
, 15.06.2019 r.
Ponad 900 000 użytkowników zostało zaatakowanych w ciągu roku przy użyciu fałszywych gier wideo rozprzestrzeniających szkodliwe oprogramowanie
, 15.06.2019 r.Starsze
Creative ZEN 32 GB, 17:58
Motorola W230 - krystalicznie czysty przekaz, 17:53
Nowsze
Apple najskuteczniejszą marką świata, 18:02
Przyszłość komunikacji elektronicznej na targach INTERTELECOM, 9:33
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Khellendros - 02 kwietnia 2008, 13:53
Wątpie, aby to czegoś nauczyło. Bardziej dałoby do zrozumienia im, że coś umieją chociaż tak by nie było, co spowoduje fale noobów, których i tak jest od groma, szczególnie jeśli chodzi o serwisy poświęcone amatorskiemu tworzeniu gier(10- lat są najgorsi). Poza tym tą formą da się zawrzeć wiadomości z zakresu tego co użytkownik sam tworzy(mianowanie typów, konwersja typów, przeliczenia matematyczne).