heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Piątek 26 kwietnia 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Czwartek, 21 lutego 2008, 15:12

SDJ 03/2008 - Prefuse - interaktywna wizualizacja danych

Marcowy Software Developer's Journal już w sprzedaży, a w nim...

SDJ 03/2008 - Prefuse - interaktywna wizualizacja danych
jQuery
Piotr Gawle
Piotr opisuje jedną z popularniejszych bibliotek języka Javascript – jQuery. Za pomocą prostych przykładów wprowadza czytelnika w składnię i wyjaśnia działanie udostępnianych metod. Czytelnik dowie się jak manipulować elementami DOM, wykorzystać selektory CSS w wyszukiwaniu, animować komponenty strony HTML, skorzystać z mechanizmu AJAX i wykorzystać różne biblioteki Javascript w jednej aplikacji.

Projektowanie interfejsu aplikacji dla Windows Vista
Jacek Matulewski
Jacek wprowadza do zagadnień projektowania interfejsu za pomocą kontrolek z nowej biblioteki Windows Presentation Foundation z platformy .NET 3.0. Korzystając z tej biblioteki i z Visual C# 2008 można przygotowywać aplikacje pasujące stylem do Windows Vista.

Prefuse
Piotr Nazimek
Piotr przedstawia Prefuse jako pakiet, który dostarcza szybkich i nieskomplikowanych narzędzi przeznaczonych do przechowywania danych. Autor w artykule zaprezentował możliwości biblioteki perfuse. Następnie, na przykładzie prostej aplikacji wizualizującej sieć komputerową, opisał ogólny sposób tworzenia aplikacji oraz elementy pakietu.

OpenProfiT
Piotr Prokopowicz , Grzegorz Żmuda
Autorzy w artykule zaprezentowali podstawowe cechy systemu OpenProfit – pakietu narzędzi wspomagających zarządzanie w firmach IT.

Podpis cyfrowy w OpenXML
Rafał Kocisz
Rafał opisuje jak ważne jest to, aby aplikacje, które wykorzystują podpis mogły być bardzo łatwo zaimplementowane. Autor w artykule przedstawia nowy format plików, jakim jest OpenXML. Zachęca nas do przyjrzenia się dokładnie opisanemu rozwiązaniu, gdzie możemy zauważyć, że implementacja podpisu cyfrowego przy wykorzystaniu .NET Framework oraz OpenXML jest bardzo łatwa i intuicyjna. Dzięki temu możliwe jest skrócenie czasu tworzenia aplikacji oraz proste i tanie zaimplementowanie istotnych elementów podpisu cyfrowego.

Programowanie aspektowe z AspectJ
Łukasz Budnik
Łukasz artykuł poświęcił programowaniu aspektowemu (ang. aspect-oriented programming) - paradygmatowi tworzenia programów komputerowych wspomagającemu separację zagadnień i rozdzielenie programu na części w jak największym stopniu niezwiązane funkcjonalnie. Autor przedstawia mnóstwo przykładów w AspectJ, które jest aspektowym rozszerzeniem języka Java stworzonym przez Xerox PARC.

Google Android
Roger Zacharczyk
Autor prezentuje możliwości nowej platformy Google Android. Opisuje jej główne cele i założenia oraz pomaga stworzyć pierwsze aplikacje. Czytelnik pozna podstawowe funkcje Androida, zobaczy w jaki sposób działają aplikacje na przykładzie "Hello Android" oraz prostego terminarza, gdzie zostanie wykorzystana baza danych SQLite. Artykuł pokazuje również, co wyróżnia Androida na tle innych platform mobilnych.

JaKK - transfer plików w sieci Jabber/XMPP
Patryk Grzegorczyk
Patryk opisuje Jabber/XMPP jako protokół komunikacji natychmiastowej, zdobywający coraz większą popularność. Autor w artykule przedstawia metodę SOCKS 5, która jest najczęściej wykorzystywaną metodą transferu plików w Jabberze.

Materiały na CD
* Muktimedialny kurs .NET 3.0 cz. II * JTest - rozwiązanie testowe dla zespołów programistycznych tworzących aplikacje w środowisku Java EE, SOA, WEB



Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

21.02.2008 r.

ASUS M50Sv - rozrywkowa rewolucja, 15:07

Intel przytnie ceny starszych układów, 12:51


Nowsze

21.02.2008 r.

Rosja nowym królem malware, 15:13

Intel przyspiesza tanią platformę, 15:13


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?



Autor:  










Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.26 | SQL: 14 | Uptime: 106 days, 15:14 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl