Czwartek 28 marca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja

Czwartek, 21 lutego 2008, 11:49

Skype – 100 miliardów minut darmowych rozmów

Skype, oferujący od sierpnia 2003 roku darmowe rozmowy przez Internet wszystkim swoim użytkownikom, ogłosił, że w połowie zeszłego tygodnia łączna liczba rozmów wykonanych przez użytkowników Skype między sobą przekroczyła 100 000 000 000 minut. To tak jakby jedna rozmowa toczyła się bez przerwy przez ponad 190258 lat.

Używając dalszych porównań: wypada to także ponad minutę na każdego żyjącego kiedykolwiek mieszkańca Ziemi. McDonald’s potrzebował prawie 40 lat aby móc pochwalić się liczbą 100 miliardów hamburgerów (od 1955 do 1994). A Skype dzięki swoim użytkownikom w zaledwie 4 lata przekroczył granicę 100 miliardów darmowych minut.

Skype podsumował także wyniki za 4 kwartał 2007 roku. Z przedstawionych danych wynika, że w ciągu ostatnich 3 miesięcy zeszłego roku, liczba korzystających z komunikatora osób wzrosła o 30 milionów i obecnie wynosi 276 milionów. W porównaniu z końcem roku 2006 ze Skype korzysta o 61% więcej osób.

11,9 miliarda minut rozmów zostało wykonanych tylko w czwartym kwartale zeszłego roku, a co czwarta rozmowa w Skype wykorzystywała przekaz wideo.

Należący do eBay Skype podał także wyniki finansowe. Przychód w czwartym kwartale 2007 wyniósł 115 milionów dolarów, co stanowi wzrost o 76% w stosunku do poprzedniego roku. Użytkownicy wykonali także ponad 1,6 miliarda płatnych rozmów poprzez Skype Out.