heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Wtorek 20 kwietnia 2021 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 19 grudnia 2007, 12:02

Wyłudzanie danych do kont w Inteligo

W niedzielę miało miejsce włamanie na konto internetowego banku Inteligo - donosi "Życie Warszawy". Nie wiadomo, czy okradziono więcej osób.

Sprytnie sformułowany mail (z ostrzeżeniem przed kradzieżą) i doskonale podrobiona strona banku pozwoliła oszustom zmylić czujność użytkownika. Zalogował się i nie podejrzewając niczego podał dwa kody ze zdrapki będącej ostatnim zabezpieczeniem jego pieniędzy - pisze środowe "Życie Warszawy".

Jeden z ujawnionych kodów pozwolił przestępcom wyprowadzić z banku wszystkie oszczędności ofiary. Zmienili nawet jego dane kontaktowe, więc poszkodowany nie dostał sms-a o przelewie. Dowiedział się o nim dopiero, gdy zatelefonowano z banku z pytaniem, czy rzeczywiście wydał wszystkie oszczędności na zakupy.

Bank PKO BP nie chciał podać, ile osób zostało w ten sposób okradzionych. Początkowo nawet twierdził, że nikt się nie nabrał fałszywy e-mail - pisze dziennik. Pytani o to eksperci przyznają, że trudno oszacować skalę phishingu w polskich bankach. Instytucje finansowe nie przyznają się do tego rodzaju ataków, żeby nie nadszarpnąć swojego wizerunku, a okradani internauci również nie zawsze zgłaszają przestępstwo na policję. Na zachodzie to olbrzymi problem, ale w Polsce może nie być aż tak źle. Tam popularne są starsze systemy zabezpieczeń, a klienci są często źle wyedukowani - pisze gazeta.

GW

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

19.12.2007 r.

Fujitsu: Pierwszy laptop z procesorem Intel Penryn?, 11:58

18.12.2007 r.

W Indonezji odkryto nowe gatunki ssaków, 17:12


Nowsze

19.12.2007 r.

Naspers potwierdza apetyt na Allegro, 12:15

Intel opóźnia nowe czterordzeniowce, 12:15


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2021 | Prywatność | Load: 1.18 | SQL: 11 | Uptime: 57 days, 9:19 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl