heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl

Online: 18

Piątek 22 czerwca 2018 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Czwartek, 6 grudnia 2007, 22:04

ASUS zaprezentował 1-gigabajtowy 8800GT

ASUS przedstawił pierwszą na świecie kartę graficzną EN8800GT z 1GB pamięci Qimonda – model EN8800GT/HTDP/1G. Ten potężny akcelerator został zbudowany w oparciu o procesor graficzny Nvidia najnowszej generacji, posiada na swoim pokładzie dużą ilość pamięci i dedykowany jest do obsługi gier wykorzystujących biblioteki DirectX 10, wyświetlanych w wysokich rozdzielczościach i z maksymalnymi ustawieniami graficznymi. Dodatkowo funkcja SmartDoctor pozwala na podkręcanie zegarów jednostek Shader pozwalając na zwiększenie wydajności o ponad 10%, a unikalne chłodzenie Glaciator utrzymuje temperaturę rdzenia graficznego o 7ºC niższą w porównaniu do rozwiązań referencyjnych.

Karta ASUS EN8800GT/HTDP/1G jest pierwszym na świecie akceleratorem, który wykorzystuje 1GB graficznej pamięci DRAM firmy Qimonda”, - powiedział C.P. Wu, generalny menadżer departamentu kart graficznych i multimediów w firmie ASUS.

Nawet potężny procesor graficzny może zwalniać w pewnych sytuacjach z powodu niewystarczającej ilości pamięci, dlatego tak ważna jest jej pojemność. Im więcej pamięci jest zainstalowane na karcie, tym więcej danych może być przechowywanych lokalnie, bez niepotrzebnego wykorzystywania wolniejszej pamięci systemowej. Ponieważ coraz więcej obecnych i nadchodzących tytułów wymaga dużej pojemności pamięci zainstalowanej na karcie graficznej, a producenci gier cały czas zwiększają wymagania dotyczące jej szacowanej pojemności, użytkownicy będą oczekiwali doskonałego połączenia ilości zastosowanej pamięci oraz jej szybkości, w celu osiągnięcia maksymalnej wydajności.

Cieszymy się, że Qimonda mogła udostępnić firmie ASUS to doskonałe rozwiązanie; dzięki temu nasz wiodący produkt pojawił się rynku kart graficznych”, - powiedział Robert Feurle, wiceprezes działu Business Unit Graphics w firmie Qimonda.

Seria kart ASUS EN8800 wyposażona została w specjalnie zaprojektowane moduły chłodzące Glaciator, które rozpraszają nagromadzone ciepło z rdzenia graficznego. Chłodzenie Glaciator ma potrafić szybko odbierać energię cieplną z GPU i obniżyć jego temperaturę nawet o 7ºC w porównaniu do rozwiązań referencyjnych. Pomimo tak deklarowanej wydajności, moduł Gladiator ma być o połowę cichszy od standardowych modułów chłodzących.

ASUS udostępnił nową aplikację SmartDoctor, która pozwala zmienić niezależnie częstotliwość pracy zegara jednostek shader oraz zegara rdzenia graficznego.

Karta ASUS EN8800GT/HTDP/1G wyposażona została w ekskluzywną funkcję ASUS Gamer OSD. Umożliwia ona podkręcanie i rozmowy tekstowe podczas grania, pozwalając użytkownikom na zwiększanie wydajności zawsze wtedy, gdy tego potrzebują. Dodatkowo ASUS Gamer OSD udostępnia użytkownikom opcję rejestrowania rozgrywki w czasie rzeczywistym i w prosty sposób umożliwia rozpowszechnianie zarejestrowanych nagrań w Internecie.

Dane techniczne

ModelEN8800GT/HTDP/1G
Silnik graficznyGeForce 8800GT
Pamięć wideo1GB DDR3
Zegar rdzenia600 MHz
Zegar pamięci1.8 GHz (900 MHz DDR3)
Interfejs pamięci256-bit
Maks. rozdzielczość DVI2560 * 1600
MagistralaPCI Express 2.0
Wyjście DVIDVI-I
Zgodność z HDCP TAK
Wyjście D-SubTAK, przez adapter DVI do D-Sub
Wyjście HDTVTAK, przez kabel HDTV Out
Wyjście TVTAK, przez S-Video do Composite
Adaptery/OkablowanieAdapter DVI-do-D-Sub Kabel HDTV-out
Dołączone oprogramowanieNarzędzia i sterowniki ASUS


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

06.12.2007 r.

VIA prezentuje proekologiczne rozwiązania edukacyjne na Kalifornijskim Szczycie ‘Zielonych Szkół’, 17:09

Verbatim: Nowa seria kart pamięci PRO, 17:00


Nowsze

07.12.2007 r.

Polkomtel i PTK Centertel ukarane, 10:02

Podgrzewanie bez ognia i prądu, 10:04


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  
Polecamy IQ.pl


Copyright © 2002-2018 | Prywatność | Online: 18 | Load: 1.95 | SQL: 18 | Uptime: 20:47, 0 users h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl